Metaverse Coin Listesi: İşte En İyi Metaverse Coin’ler

Metaverse ekosistemi büyümeye devam ederken en iyi Metaverse coin'leri sizler için hazırladık.
13:30
30 Ocak 2022
Metaverse Coin Listesi: İşe En İyi Metaverse Coin'ler
Okuma Süresi: 4 Dakika

Metaverse‘in ortaya çıkışı, 2022’deki tüm kripto para piyasası trendini yeni bir tarafa yönlendirdi. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Facebook’un, ismini Meta olarak değiştirmesi, Mark Zuckerberg’in metaverse’in geleceğinde ne kadar potansiyel gördüğü hakkında pek çok şey söylüyor olabilir.

Eğer Metaverse’ün tam olarak ne olduğunu bilmiyorsanız, sizler için hazırladığımız Sanal Değil, Gerçek Değil, Her Şeyin ve Evrenin Ötesi: Nedir Bu Metaverse? adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Biz, bu makalemizde sizlere yatırım yapabileceğiniz en iyi Metaverse coinlerinin bir listesini hazırladık. İşte en iyi Metaverse coinler;

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), kendisini kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan, Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlanıyor.

Bu sanal dünyada, kullanıcılar daha sonra gezinebilecekleri, üzerine inşa edebilecekleri ve para kazanabilecekleri araziler satın almaktadırlar.

Decentraland (MANA), şu anda piyasa değeri bakımından en büyük Metaverse coin’i olarak karşımıza çıkıyor. İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla MANA, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %7.51’lik bir artışla 2.53 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

The Sandbox (SAND)

Öte yandan bir diğer popüler Metaverse coin’i The Sandbox; oyuncuların dizayn, paylaşım ve oyun için varlıkları satabilme yetkisine sahip olduğu, kullanıcılar tarafından yönetilen merkeziyetsiz bir sanal dünya olarak karşımıza çıkıyor.

Sandbox, oyun pazarının dinamiklerini değiştirmeye ve yaratıcıları kullanıcı tarafından oluşturulan içerik aracılığıyla ürettikleri değer için ödüllendirmeye çalışan birkaç Blockchain tabanlı sanal dünyadan biridir. SAND ayrıca Ethereum Blokzinciri üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 yardımcı program token’ıdır.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci Metaverse coin’i olan The Sandbox (SAND), içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %6.67’lik bir artışla 3.98 dolardan işlem görüyor.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, bireylerin ekosisteme katkılarıyla ve oyun yetenekleri ile ekosisteme katkılarla token kazanabileceği Pokémon’dan ilham alınan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Oyuncular bu oyun ile birlikte evcil hayvanları için savaşabilir, eşya toplayabilir, yükseltebilir ve arazi tabanlı bir krallık kurabilmektedirler. Tüm oyun verilerine ve Axie genetik verilerine üçüncü kişiler kolayca erişilebilmektedir, bu da topluluk geliştiricilerinin Axie Infinity evreninde kendi araçlarını ve deneyimlerini oluşturmalarına olanak tanımaktadır. Axie Infinity (AXS), kısmen oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği blok zinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur.

Axie Infinity (AXS), piyasa değeri bakımından en büyük 3. Metaverse coin olarak karşımıza çıkıyor. Axie Infinity, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %10’un üzerinde bir artışla 52.69 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Theta Network (THETA)

Theta, video yayını için özel olarak oluşturulmuş, blok zincirle çalışan bir ağ olarak bilinmektedir. Mart 2019’da başlatılan Theta ana ağı, kullanıcıların bant genişliği ve bilgi işlem kaynaklarını eşler arası (peer-to-peer) temelinde paylaştığı merkezi olmayan bir ağ olarak çalışmaktadır.

Theta kullanıcıları, Theta Network’ün içerik transkripsiyon ve dağıtım merkezi olmayan uygulaması (dApp) olan Edgecast aracılığıyla diğer kullanıcılarla video paylaşmak için Theta token ödülleri kazanabilirler. Sonuç olarak Theta, çoğu e-spor, müzik, TV, film, eğitim ve kurumsal konferansa odaklanan, büyüyen eğlence odaklı hizmetler ekosistemini güçlendirmek için güvenilir, kullanıcı odaklı bir yöntem oluşturdu.

CoinMarketCap verilerine göre en büyük 4. Metaverse coin olan Theta Network, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saatte %1.94’lük bir artışa imza atarak 3.05 dolardan el değiştiriyor.

Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş ENJ kısaltmasını kullanan bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. ENJ, projenin kendi web sitelerinde ve çevrimiçi oyun platformlarında kullanılabilecek bir dijital para olarak tanımlanabilir.

Enjin 2009 yılında kurulan, Inj in Network adında oyuncu topluluğu platformu olan bir girişimdir. Enjin, oyun geliştiricileri ve oyun dünyasında iyi bilinen bir markadır.

Piyasa değeri bakımından en büyük 5. Metaverse coin’i olan Enjin Coin (ENJ), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %7.18’lik bir artışla 1.83 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar