Metaverse Altcoin’i Oyun Deviyle Anlaşmasını Duyurdu!

Dev oyun şirketiyle resmen anlaşıldı. Hepimizin oynadığı bu oyunlar metaverse'e gelebilir!
20:40
8 Şubat 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinden itibaren metaverse odaklı altcoinlerin yıldızı daha fazla parlamaya başladı. Bunlardan biri de elbette The Sandbox (SAND) ve bugün yaptığı duyuruya bakılırsa yakın gelecekte çok büyük işler başarmayı hedefliyor. Peki anlaşmanın detayları neler?

Ubisoft ve The Sandbox (SAND) Anlaştı

Video oyunu yayıncısı Ubisoft, Rabbids serisini yaklaşmakta olan Ethereum tabanlı metaverse oyunu The Sandbox‘a getirecek. Ubisoft, oyun dünyasında etkileşimli deneyimler sunacak sanal bir alana sahip olacak. Büyük video oyunu yayıncısı Ubisoft, Web3’te yeni sınırları keşfetmeye devam ediyor ve bugün The Sandbox ile şirketin dikkate değer oyun serilerini Ethereum tabanlı metaverse oyun dünyasına getireceğini duyuran ortaklık anlaşmasını paylaştı.

Ubisoft, The Sandbox‘ın paylaşılan çevrimiçi dünyasında, şirketin uygun gördüğü şekilde özelleştirebileceği ve para kazanabileceği kendi LAND arsasına sahip olacak. Yayıncı, The Sandbox‘taki etkileşimli alanını Rabbids franchise’ı ile başlatacak ve kullanıcıların oyunun VoxEdit ve Game Maker araçlarında kullanabilecekleri hale getirecek.

Sandbox’a Daha Fazla  Oyun Gelebilir

Yayıncı ayrıca, oldukça istikrarlı olan popüler oyun franchise’larından başkalarını da blockchain tabanı metaverse dünyasına taşımak istiyor. Ubisoft’un en iyi video oyunları arasında Assassin’s Creed, Just Dance, Far Cry ve Tom Clancy’s Rainbow Six bulunuyor. Fakat bunlardan hangisinin The Sandbox’a geleceği henüz açıklanmadı.

The Sandbox‘ın kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget şunları söyledi;

Ubisoft gibi bir şirketin ademi merkeziyetçilik değerlerini benimsediğini ve hayranların yaratıcılarının sahip olduğu yeni deneyimlerde Rabbid’lerle oynamasına izin verdiğini görmekten memnunuz. Bu anlaşma herkesin memnuniyetle karşılandığı açık metaverse inşa etme misyonumuzla uyumlu”.

Sandbox, herkesin NFT varlıkları olarak satılan LAND arsalarını satın almasına izin veren çevrimiçi bir metaverse oyunudur. Kullanıcılar daha sonra bu dijital arazinin üzerine etkileşimli deneyimler inşa edebilir ve hatta oyunlara ve alanlara erişmek için para alarak veya sahip oldukları araziyi diğer kullanıcılara kiralayarak araziden para kazanabilir. Oyuncular ayrıca NFT alıp satabilir ve harici NFT varlıklarını kullanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar