X


Metaverse Altcoin Kritik Noktada! Kayıplar Artabilir!

Türk kripto para yatırımcıları tarafından yoğun olarak ilgi gösterilen bu metaverse altcoin kritik seviyeyi kaybetmek üzere!
19:19
24 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin 29.000 dolar seviyesinin yeniden üzerine çıktı ancak altcoinlerde önemli destek seviyeleri kaybediliyor. Popüler bir metaverse altcoin için de benzer bir durum söz konusu, yatırımcıların kritik seviyeleri izleyerek kayıplarını azalması olasıdır. Peki bu altcoin hangisi ve güncel görünüm neye işaret ediyor?

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA) 1,9 dolar seviyesinden düştükten sonra, satıcılar güçlü bir şekilde ortaya çıktı. Bir dizi daha düşük tepe noktası, uzun vadeli bir trend çizgisi direncini (beyaz, kesikli) işaretledi. Bu çizgi, MANA’nın satıcılar lehine uzun vadeli eğilimini yeniden doğruladı. 4 saatlik zaman diliminde azalan bir üçgenin ortaya çıkmasıyla, 1,03 dolarlık desteğin altındaki herhangi bir kapanış, popüler metaverse altcoini daha da aşağıya çekebilir.

MANA kısa bir süre önce 1,019 dolara gevşedi ve yazı hazırlandığı sırada bu seviyeden alıcı buluyor.

Decentraland (MANA) Yorumları

2 dolar bölgesinden düştükten sonra satış baskısı 1,9 dolar seviyelerinde yükselmeye başladı. Sonuç olarak, satıcılar hızla 0,6-0,7 dolar aralığına doğru yokuş aşağı bir ralli başlattı. Altcoin, 12 Mayıs’ta yedi ayın en düşük seviyesini gördü. Boğalar güçlü bir satın alma rallisine yol açarken, bir aylık trend çizgisi direnci yükseliş baskısını önledi. Bu iniş, Kontrol Noktası (POC, kırmızı) yakınında beklenen bir plato aşaması gördü. Şimdi, bir dizi düşük seviyenin 1,03 dolar desteğine ulaşmasıyla birlikte, satıcılar bir kez daha baskıyı artırıyor.

Boğalar 1,02 dolar seviyesinde tutunursa, MANA POC yakınında devam eden sıkı bir mücadeleye girebilir. Bununla birlikte, 1,02 dolar seviyesinin altında gelecek kapanışlar 0,8 dolara kadar dik bir düşüşü beraberinde getirebilir. Göreceli Güç Endeksi, 36 puanlık desteği test ederken orta çizginin üzerinde kalmayı başaramadı. Alıcıların bu seviyeyi koruyamaması ayılara kısa vadeli fiyat hareketlerinde daha fazla avantaj sağlayabilir.

Bitcoin ile 30 günlük korelasyonu %90’ı aşan Decentraland (MANA), ilerleyen saatlerde BTC’nin yeniden 29.000 doların altına düşmesiyle beklenen geri çekilmeye başlayabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar