Meta ve Zuckerberg’den Dev Adım! NFT’ler Artık Yanı Başımızda!

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Meta'nın kurucusu Mark Zuckerberg, attığı adımla şirket için NFT alanında yeni bir dönem başlattı.
18:30
29 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Facebook’un ana şirketi Meta tarafından yapılan yeni bir duyuruya göre, ABD merkezli Instagram ve Facebook kullanıcıları NFT koleksiyonlarını platformlar arasında paylaşmak için cüzdanlarını birbirine bağlayabilecek.

Çapraz Paylaşım Başlıyor

Sosyal medya devi Meta tarafından yapılan bir duyuruda, şirket nihayet ABD merkezli kullanıcılarının cüzdanlarını bağlamalarına ve dijital koleksiyonlarını Facebook ve Instagram üzerinden paylaşmalarına olanak tanıyan NFT paylaşım özelliğini kullanıma sundu.

Meta daha önce, firma için özelliğin test aşamasında olduğunu, fakat yakında kullanıcıları ve müşterileri için NFT paylaşım özelliğini başlatabileceğini duyurmuştu. Firma ayrıca, kullanıcıların sahip oldukları dijital koleksiyonları her iki platformda da çapraz olarak paylaşabileceklerini duyurdu.

Meta şirketi tarafından yapılan açıklama şu şekilde oldu:

Bugün ABD’de Facebook ve Instagram’daki herkesin artık cüzdanlarını birbirine bağlayabileceğini ve dijital koleksiyonlarını paylaşabileceğini duyuruyoruz. Bu, insanların sahip oldukları dijital koleksiyonları hem Facebook hem de Instagram’da çapraz olarak yayınlayabilmelerini de içeriyor.  Ayrıca, Instagram’da dijital koleksiyonların mevcut olduğu 100 ülkedeki herkes artık bu özelliğe erişebilir.

Özelliğin resmi olarak kullanıma sunulmasıyla birlikte, ABD’deki Instagram ve NFT kullanıcıları artık Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase ve Dapper Wallet gibi kripto cüzdanlarını aynı anda hem Instagram hem de Facebook’ta NFT yayınlamak için sorunsuz bir şekilde bağlayabilecek.

Zuckerberg Daha Önce Belirtmişti

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, NFT’leri Instagram ve Facebook’a entegre etme niyetini ilk olarak Mart 2022’de açıklamıştı. Şirket daha sonra, NFT’lerin Haziran 2022’de Facebook ve Instagram’a geleceğini resmen duyurmadan önce, ABD merkezli bir avuç müşteriyle NFT koleksiyonlarının entegrasyonu konusunda neler yapabilecekleri yönünde bir araştırma yaptı.

NFT paylaşım özelliğinin 100 ülkede resmi olarak kullanıma sunulmasıyla Meta, kripto para alanındaki varlığını güçlendirmeyi amaçlıyor.  Şirket, yeni projeler oluşturmak ve başlatmak için tabanını daha da genişletmeyi ve dijital koleksiyon sektörünü denemeyi planlıyor. Firmanın NFT gönderileri ve dijital koleksiyonlar için özel animasyonlar üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bununla birlikte, Meta daha önce kendi NFT pazarını başlatarak dijital pazar alanına girmek istemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar