Warner Music Group ile OpenSea Arasında Sanatçılar için NFT İşbirliği!

Küresel müzik ve eğlence şirketi Warner Music Group (WMG), NFT'ler için dünyanın önde gelen eşten eşe NFT pazar yeri OpenSea ile işbirliği yaptı.
19:20
29 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Küresel müzik ve eğlence şirketi Warner Music Group (WMG), NFT’ler için dünyanın önde gelen eşten eşe NFT pazar yeri OpenSea ile birlikte belirli WMG sanatçılarının Web3’teki hayran topluluklarını oluşturmaları ve genişletmeleri için platform sağlayacak bir işbirliğine gittiğini duyurdu.

Özel OpenSea Erişimi

İşbirliğinin bir parçası olarak, WMG sanatçıları OpenSea’nin yeni çıkan ürünlerine erken erişimin yanı sıra gelişmiş keşfedilebilirlik, özelleştirilmiş açılış sayfalarında kişiselleştirilmiş hikaye anlatımı ve OpenSea’nin endüstri lideri emniyet ve güvenlik özelliklerine erişim sağlayabilecekler. Bu aynı zamanda OpenSea ekibinin özel desteğinin ve en iyi uygulamalarının kilidini açacak, WMG sanatçılarının yeni Web3 toplulukları oluşturmasına yardımcı olacak ve mevcut hayran topluluklarını NFT‘lerle desteklenen yeni bağlantı ve yaratıcılık biçimleriyle tanıştıracak. Buna ek olarak, WMG sanatçıları, hayranların müzik ve sanatçılarla etkileşime girmek için yeni fırsatlara kapı açacak sınırlı sayıda projeye ev sahipliği yapmak için kendi özel açılış sayfalarına sahip olacak.

WMG İş Geliştirme Baş Dijital Sorumlusu ve EVP’si Oana Ruxandra, işbirliğine ilişkin yaptığı yorumda “Müziğin DNA’sının temeli topluluktur. Sevdikleri müziği kutlamak için bir araya gelenler sanatçılar ve hayranlardır. OpenSea ile olan işbirliğimiz, sanatçıların daha derin katılım, erişim ve sahiplik kurma fırsatları oluşturmak için Web3 araçlarının ve kaynaklarının kilidini açarak bu toplulukların oluşturulmasını kolaylaştırmaya yardımcı olacak.” dedi.

OpenSea’nin Ürün Başkan Yardımcısı Shiva Rajaraman, “Sanatçılar ve müzisyenler için NFT’ler yeni bir yaratıcı ortam ve topluluk oluşturmak, doğrudan hayranlarla etkileşim kurmak ve kendilerini sınırlar ötesinde ve diller arasında ifade etmek için bir mekanizmayı temsil ediyor. Kendim de büyük bir müzik hayranı olarak, sanatçıları doğrudan hayran bağlantılarına sahip olmaları için güçlendirmek, bu teknolojinin önemini anlayan ve onu iyilik için kullanmak isteyen bir ortakla çalışmaktan heyecan duyuyorum. Warner sanatçı ailesini heyecan verici NFT ekosistemine davet etmeye yardımcı olacak destek ve altyapı sağlamaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

WMG, ilk NFT koleksiyonu için çalışmalara da başladığını açıkladı. Söz konusu NFT koleksiyonu, Web3 şirketi Probably Nothing ile işbirliğinde Warner Records UK ile birlikte geliştiriliyor.

Son birkaç yılda Warner Music’in endüstri lideri yaklaşımı, Web3’teki bir dizi üst düzey oyuncuyla işbirliğinin önünü açtı. Bu son işbirliği, müzik şirketinin sektördeki uzmanlığını geliştirme çabalarının en sonuncusuna işaret ediyor.

NFT Piyasaları Kan Kaybediyor

Öte yandan kripto para piyasalarındaki çöküş NFT piyasalarını da vurdu. NFT’ler, kripto varlıkları token’ize eden son derece volatil spekülatif yatırımlar kripto kışının etkilerini hissediyor.

Merkeziyetsiz uygulama mağazası DappRadar’ın verilerine göre, en büyük NFT pazar yeri OpenSea’deki işlem hacmi Mayıs ve Ağustos 2022 arasındaki dört ayda yüzde 99 düştü. Verilere daha yakından bakıldığında NFT piyasalarının popülaritesinin daha sert şekilde düştüğü görülüyor. OpenSea, 1 Mayıs’ta yaklaşık 2.7 milyar dolarlık işlem görürken, 28 Ağustos’ta ulaştığı işlem hacmi 9.3 milyon dolar seviyelerinde kaldı.

Ancak ünlülerin ve markaların, dijital ceplerini doldurma umuduyla NFT projelerini tanıtmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar