f Meme Coin'lerin Lideri Dogecoin'de Son Durum! Fiyat Yükselişi Mümkün Mü? › COINTURK

Meme Coin’lerin Lideri Dogecoin’de Son Durum! Fiyat Yükselişi Mümkün Mü?

Özet

  • Dogecoin, durgun bir seyir izliyor ve son günlerde değer kaybediyor.

  • Dogecoin'in OBV ve RSI göstergeleri düşüş eğiliminde, düşüş momentumu artıyor.

  • Dogecoin için 0,07 dolarlık destek seviyesi önemli bir referans noktası olarak görülüyor.
20:30
1 Haziran 2023

Bitcoin (BTC) 27.800 dolar direncindeki reddinin ardından tehlikeli bir durumdaydı. Kısa vadeli piyasa yapısı düşüş eğilimindeydi. Bu hafta başında 28.400 dolara kadar yükselmesine rağmen, boğaların bunu takip edememesi ayıların baskın olduğu anlamına geliyordu.

Bu ortamda Dogecoin, fiyat çizelgelerinde kıyaslandığında durgunluğa sahipti. Meme coin 10 Mayıs’tan bu yana bir aralıkta işlem görüyor. Son satış baskısı, DOGE’nin Pazartesi gününün en yüksek seviyelerinden bu yana %3,5 değer kaybettiği anlamına geliyordu.

Dogecoin Fiyat Son Durumu

Dogecoin alt zaman dilimi aralığı 0,069 dolardan 0,074 dolara kadar yükseldi. Orta aralık noktası 0,072 dolardı ve son üç hafta içinde hem destek hem de direnç olarak dikkat çekti. Bu, aralık oluşumuna güvenilirlik kattı.

Geçtiğimiz iki gün içinde OBV, RSI ile birlikte düşmeye başladı. Bu, Dogecoin’in Pazartesi günü 0,0734 dolarlık dirençte reddedilmesiyle karşılaşmasının ve düşmeye başlamasının ardından geldi. Yazı yazıldığı sırada RSI nötr 50’nin altındaydı ve düşüş momentumu gösteriyordu.

Şimdiye kadar düşük aralıklarda işlem devam etti. Düşük seviyelerin altına iniş de mümkün olsa da, yeniden test iyi bir risk-ödül alım fırsatı sağlayabilir. BTC için bir sonraki destek bölgesi 24.000 ile 25.000 dolar arasında yer alıyor, bu da Bitcoin’in grafiklerde aşağı doğru düşmesi durumunda DOGE’nin ağır kayıplar yaşayabileceği anlamına geliyor.

0,07 dolardaki destek seviyesi ve 0,069 dolardaki düşük aralık, yükseliş tepkisi sağlayabilir. Uzun vadeli işlemler için zararı durdurma, 0,0685 dolarlık düşük bölgenin altında gerçekleşebilir. Kar elde etme ise 0,074 dolarlık yüksek seviyede düşünülebilir.

Dogecoin Fiyatı Yükseliyor

25 Mayıs’tan 28 Mayıs’a kadar Açık Faiz 20 milyon dolara yakın bir artış gösterdi. Dogecoin 0,07 dolardan 0,073 dolara tırmanırken %4,5’lik bir kazanç elde etti. Bununla birlikte, DOGE 0,074 dolara ulaşmak için yükselmesine rağmen OI Pazartesi günü düşmeye başladı.

Bu muhtemelen kısa vadeli yükseliş spekülatörlerinin kar elde ettiğini gösterdi. Pazartesi gününden sonra OI, fiyatın düştüğü bazı durumlarda, örneğin 30 Mayıs’ın geç saatlerinde yükseldi. Genel olarak, OI ve fiyat son 36 saat içinde geriledi, bu da cesareti kırılmış uzunları ve düşüş momentumunu gösterdi.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI