reklamı kapat

Max Keiser: Bitcoin Bu Gelişme İle Yükselişe Geçecek

Bitcoin, Asya piyasaları ile rekor kırabilir.
15:22
10 Ağustos 2020

En bilinen Bitcoin yatırımcılarından ve savunucularından olan Max Keiser, lider kripto para biriminin şu sıralar durgun olduğunu ancak bu durgunluğun yakında biteceğini düşünüyor. Ünlü sunucu ve yorumcu Bitcoin fiyatını yükseltecek etmenin ise Asyalı yatırımcılar olduğunu belirtti.

Çin içerisinde ciddi anlamda sermaye kontrolü yapıldığını belirten Keiser, yatırımcıların ve vatandaşların şu sıralar Çin Yuanının değer kaybından kaçmak için farklı varlıklara akın ettiğini vurguladı. Gerçekten de Çin Yuanı aynı ABD Doları gibi sert değer kaybı yaşıyor ve bu durum Altın yatırımını daha cazip kılmakta.

Asya’daki Endişe Bitcoin Yükselişini Tetikleyebilir

Buna rağmen Keiser’e göre ülkeden Altın ve döviz çıkarmak neredeyse imkansıza yakın. Bitcoin ise herhangi bir yatırıma ve takip mekanizmasına takılmadan kolaylıkla ülke dışına çıkarılabilmekte. Keiser, Asya içerisindeki tansiyon yükseldikçe Bitcoin’e olan talebin de böyle artacağını ve rekorun buradan geleceğini ifade etti.

Gerçekten de 2019 yılında Bitcoin fiyatının 14.000 dolara çıkmasında Çinli yatırımcıların parmağının olduğu biliniyor. Eğer Asya içerisindeki yatırımcılar fon kaçırmak isterse, bunun Bitcoin veya alternatif kripto paralarla olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.