Matic Network Coin Nedir?

Özet

  • Matic Network coin, ölçeklenebilirlik odaklı bir kripto para projesidir.
13:47
30 Aralık 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Matic Network (MATIC); Binance ve Coinbase destekli bir Layer 2 projesidir. Ethereum geliştiricilerinin kendi merkeziyetsiz uygulamalarını büyük çaplı kullanımlar için ölçeklendirebilmelerini ve geliştirebilmelerini sağlayan proje, 2019 yılında elde ettiği inanılmaz yükseliş ile ciddi anlamda dikkat çekti.

Ethereum ağı tabanlı olan proje, PoS (proof-of-stake) ve Plasma yan ağlarını kullanarak saniyede yapılacak işlem sayısını önemli ölçüde arttırıyor.

Matic Network (MATIC) Nedir?

Geliştirici ekibi Matic Network Coin’i en hızlı ve en çok işlem kapasitesine sahip kripto paralardan birisi olarak tanımlamakta. Matic Network’ün özellikle Dapp yani merkeziyetsiz uygulamalar konusunda iddialı olduğu görülüyor.

MATIC Coin Yorum

MATIC Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 114. sırada yer alıyor. Toplam 87 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan MATIC’in toplam arzı ise 10 milyar olarak belirlendi. Dolaşımdaki arz her geçen gün daha fazla artarken an itibarıyla bunun 4.812 milyar olduğu görülmekte.

Binance desteğine sahip olan MATIC’in merkeziyetsiz uygulama ekosistemi geliştikçe adından daha fazla söz ettirmesi ve yükseliş yakalaması bekleniyor. MATIC an itibarıyla 0,018 dolarlık birim fiyata sahip ve son 24 saat içerisinde düşüş yaşadı.

Matic Network Coin Nasıl Alınır?

MATIC Coin  tam olarak nasıl alınır?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • MATIC Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna MATIC yazın ve altta açılan MATIC /BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “MATIC AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek MATIC Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI