reklamı kapat

Litecoin’den (LTC) Yeni Bir Rekor

Litecoin ağındaki etkin node'ların sayısı yüze ulaştı.
9 Ocak 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Uzunca bir süredir devam eden ayı piyasasına rağmen ekosistemde önemli gelişmelerin yaşandığını hemen her fırsatta dile getiriyoruz. Fiyatların geçtiğimiz yılın başında görülen afaki değerlerden çok daha düşük noktalara geldiği bu günlerde, kripto para alanında birçok ilerleme yaşanıyor. Piyasanın bilindik altcoin’lerinden Litecoin (LTC) de sene boyunca mesafe kat etmeyi başardı.

Litecoin başlatıldığı tarihten itibaren gelişimini sürdürebildi. Haberin hazırlandığı anda kontrol edilen Coinmarketcap listesine göre, piyasadaki en değerli altıncı kripto para olarak işlem gören LTC çok az bir farkla EOS’un ve Bitcoin Cash’in altında kalıyor. Bitcoinexchangeguide’ın haberine göre sene boyunca gelişmeye devam eden Litecoin’in ağındaki etkin node sayısı yüze ulaşarak bir rekor kırdı.

Litecoin Blockchain’i normale göre dört defa daha hızlı blok süresine sahip olması nedeniyle ağda oluşabilecek sıkışıkların üstesinde gelme potansiyeline sahip. Başka bir deyişle Litecoin sistemi, kardeşi Bitcoin’e göre tam dört kat daha fazla işlem gerçekleştirme olanağı sunuyor.

Gelişimini sürdüren şirketin yeni bireyleri işe alacağı kaynak sitenin haberinde  belirtiliyor. Ayrıca Litecoin’in ağına bir yükseltme uygulamayı planladığı da haberde ifade edilenler arasında. Uzmanlara göre bu yükseltmenin ardından kullanıcıların Lighting Network Daemon ile uyumlu olmaları gerekecek. Şirket bu süreçte kullanıcıların tam olarak ne yapmaları gerektiğini yayımlayacağı yönergelerle açıkça belirtecek.

Kripto para piyasasında geçtiğimiz yıl boyunca devam eden ayı piyasası birçok dengeyi  değiştirdi. Bazı kripto para borsaları ve madencilik şirketleri küçülmeye giderken sektörün içinde yer alan anahtar kuruluşların faaliyetlerini artırması geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.