reklamı kapat

Litecoin İçin Hareketlilik Başladı: Sıradaki Yükseliş LTC’nin Mi?

Litecoin ağı hareketlense de fiyat bundan nasibini almadı.
13:22
22 Eylül 2020

Bitcoin’in “kardeş kripto para birimi” olarak görülen Litecoin (LTC) kesinlikle son yıllarda performansında büyük kayıplar yaşadı. Bir zamanlar toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi olan LTC’nin artık top 10 dışına çıkmaya doğru ilerlediği görülüyor.

Geçtiğimiz günlerde önemli bir haber ile gündeme gelen LTC, görünüşe göre bu haberin meyvesini yemeye başladı. Litecoin ekibindeki geliştiricilerden birisi olan Jon Moore tarafından yayınlanan tweet’e bakıldığında, ağdaki işlem miktarı tam anlamıyla rekor kırdı.

Litebringer, Ağı Harekete Geçirdi

Bunun sebebi ise kısa süre önce duyurulan Litecoin ağı tabanlı RPG oyunu LiteBringer oldu. Direkt olarak LTC ağının kaynaklarını kullanan oyun, Glassnode isimli analiz şirketinin verilerine göre de LTC ağına hareketlilik getirmiş gibi gözüküyor. Litecoin ağındaki işlem hacmi son 24 saat içerisinde %104 artarak Bitcoin’in düşüş anında bile önemli bir dayanak sağladı.

Buna rağmen LTC, Bitcoin’in düşüşünden etkilenenler arasında yer alıyor. son 24 saat içerisinde %9 değer kaybı yaşayan LTC, şu an tam olarak 10. sırada ve yakında top 10’un dışına çıkabilir. Top 10 içerisinde bu düşüşten en az yara alanın ise oransal olarak Bitcoin ve Crypto.com Coin olduğu görülmekte.

Litecoin ağındaki oyun işlem hacminde önemli bir artış yaşatsa da bunun fiyata henüz yansımadığı görülüyor ve BTC kendini toparlarsa bir hareketlilik olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.