reklamı kapat

Lider Kripto Para Borsaları, Bitcoin Halving Öncesi Rekor Kırıyor

Bitcoin borsaları hacim rekoru kırdı.
19:00
9 Mayıs 2020

Nisan ayı Bitcoin‘in (BTC) efsanevi yükselişine ev sahipliği yapmanın yanı sıra kripto para borsalarının hacimlerinde de önemli yükselişler yaşanmasına vesile oldu. Özellikle 12 Mayıs tarihindeki Bitcoin blok ödülü yarılanmasına yaklaşılan günlerde önde gelen kripto para borsalarının ticari hacminin adeta rekor kırdığı görüldü.

Kripto Para Borsaları Hacim Rekoru Kırdı

CryptoCompare tarafından hazırlanan yeni bir araştırmaya göre önde gelen kripto para borsalarının ticari hacimleri geçtiğimiz ağ önemli bir artış elde etti. Özellikle 30 Nisan tarihinde BTC’nin 9.000 dolar üstüne çıkması ile birçok kripto para borsası aylık rekor kırmayı başardı.

CryptoCompare tarafından hazırlanan yukarıdaki tabloya bakıldığında Binance kripto para borsasının hacim olarak genellikle diğer önde gelen kripto para borsalarını geride bıraktığı görülüyor. Binance’in 30 Nisan tarihinde 15 milyar dolarlık hacme ulaşması ise borsanın kendi rekorunu kırmasını sağladı.

Binance’in dakikalar içerisinde ise 15 milyon dolarlık alım satıma ev sahipliği yaptığı görülüyor. 30 Nisan tarihindeki spot alım satım hacminin toplamının ise 66,2 milyar dolara ulaştığı görülüyor. 13 Mart tarihinde kripto para piyasaları çöktüğünde bu hacim 75 milyar doların üzerine çıkmıştı.

Bu da Nisan ayında kripto para borsalarının aylık rekorlarını kırmalarına rağmen aslında 13 Mart tarihindeki çöküşteki kadar sert bir yükseliş yaşanmadığını gösteriyor. Yatırımcıların hala alım yapmak için ellerinde fon bekletmesi de yakında daha sert yükselişlerin yaşanabileceği anlamına geliyor.  Bitcoin Halving ise yatırımcıların beklediği an olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.