X


Kurumsal Yatırımcılar Küçük Yatırımcılardan Daha Panik

13:33
16 Mart 2020

Son dönemdeki durumu kısaca başlıklar halinde değerlendirelim:

– Bitcoin felsefesine inanmayıp hızlı yoldan para kazanmayı amaçlayan ellerini ovuşturan kurumsal yatırımcılar, yani fonlar ve yatırım şirketleri ilk topu atanlardan olmuşa benziyor.

– Yüksek hacimli Bitcoin satışları büyük yatırımcıları ve fonları işaret ediyor. Diğer yönü, bin dolar kaybetmekle 50 milyon dolar kaybetmek aynı şey değil tabii..

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

– Virüs görünen sebep; ama sorunlar daha derin. Sınırsız para politikasının sonunun yaklaştığı artık herkesçe bilinen bir gerçek, trilyonlar basılsa da artık normalde dönülemeyebilir. Çünkü son 50 yılda para kavramının ayarlarıyla oynandı.

– Kötü haberim var, her şey kısa zamanda düzelmeyebilir.

– İyi haber ise kurumsal yatırımcılar zaten bitcoin’in var olmasına karşı, umarım gelmemek üzere uzaklaşırlar; çünkü 2016 sonrası denge bozuldu. Şimdi normalleşme yaşıyoruz.

– Bitcoin felsefesine inananlarda ise panik yok; onlar için 100 dolara düşşe bile 1 Bitcoin hala 1 Bitcoin değerinde..

– Yeni gelenler yani 2017 ve sonrası daha korkak ve panikteler. Bitcoin fiyatının 50 dolar olduğu dönemde bu işlere girmiş, madencilik ve trading yapmış kişiler için bu düşüşlerin pek bir anlamı yok. Zaten bu böyle bir piyasa..

– Bu işin felsefesini bilmeyen veya umursamayanlar için ise korku hakim.. Çünkü onların derdi sadece kar yapmak.. Kar yapabilmek ise sadece grafiklere bakarak olmuyor maalesef.. Bu konu çok daha derin.

– Bu işin sonunda her zaman olduğu gibi bitcoin fiyatı ne olursa olsun inanmayanlar elenecek ve inanlarla Bitcoin güçlenerek devam edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar