Kritik Metrik Son Beş Buçuk Yılın En Düşük Seviyelerine Geriledi: Güncel Veriler, Bitcoin’e Hangi Yönü İşaret Ediyor?

Özet

  • Kripto analiz platformu Santiment, kritik metriklerdeki düşüşe dikkat çekti.

  • Borsalardaki BTC miktarı, son beş buçuk yılın en düşük seviyelerine geriledi.

  • Borsalardaki BTC arzı, şu anda %5,84 seviyelerinde.
14:05
11 Mayıs 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto analiz platformu Santiment, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile kritik metrikteki düşüşe işaret etti. Santiment tarafından paylaşılan verilere göre kripto para borsalarındaki BTC miktarı, Aralık 2017’den bu yana kaydedilen en düşük seviyelerine geriledi. Borsalardaki BTC arzı, %5,84 seviyelerinde.

Borsalardaki BTC Arzı, Son 5 Buçuk Yılın En Düşük Seviyelerinde

Kripto para piyasasındaki yön belirsizliği ve yüksek volatilite devam ederken kripto analiz platformu Santiment de Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile kritik metrikteki düşüşe işaret etti. Kripto analiz platformu Santiment’in paylaştığı verilere göre kripto para borsalarındaki BTC arzı, Aralık 2017’den bu yana kaydedilen en düşük seviyeleri olan %5,84′ geriledi. Santiment, güncel verilere işaret ederek Twitter hesabından yaptığı paylaşımında yatırımcılar BTC’lerini kişisel cüzdanlarına aktarma eğiliminin, borsalarda yeni satışlar gerçekleştirme riskinin düştüğünün sinyalini veriyor olabileceğini belirtti.

Ancak elbette ki borsalardaki BTC çıkışları yalnızca tek bir sebepten kaynaklanmayabilir. Yükseliş beklentisinin yanı sıra kripto para borsalarına olan güvenin azalması da borsalardaki BTC arzının düşmesine neden olabilir.

Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinden bu yana kaydettiği sert düşüşlerin ardından 27.500 dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasası, Bitcoin’deki değer kaybının etkisiyle güne düşüş ile başladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap verilerine göre 1,13 trilyon dolar seviyelerine geri çekilirken Ethereum (ETH) ise son 24 saatte %1’e yakın bir değer kaybı kaydederek 1825 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Ayrıca kripto para piyasasındaki volatilite, dün akşam saatlerinde Bitcoin’in kaydettiği sert düşüşlerin etkisiyle artış gösterdi. Coinglass verilerine göre son 24 saatte yaklaşık 190 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI