X

Kriptolarda Düşüş Durmuyor: ETH, XRP, BTC Hepsi Çakılıyor

Kripto para piyasasındaki büyük düşüş dalgası devam ediyor.
16:02
5 Eylül 2020

Bundan üç gün önce başlayan düşüş ivmesi hız kesmeden devam ediyor. Son 24 saat içindeki fiyatlara bakıldığında ilk yüzde yer alan kriptoların büyük çoğunluğunun %10’un üzerinde düşüş performansı sergilediği görülüyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin geride bıraktığımız hafta içinde 12.100 dolar bandından 10.200 bandına kadar gerileyerek büyük bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün ardından piyasa biraz nefes aldı ve küçük toparlanmalar görüldü. Ancak bugünkü tablolara bakıldığında boğalar ve ayılar arasındaki savaşı şu an için ayıların kazandığı görülüyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 10.055 dolara kadar gerileyen lider kripto para birimi piyasada endişe yaratmaya devam ediyor. Aslında analistler son düşüşün ardından korkulacak bir şey olmadığını ve bunun normal bir düzeltme olduğunu, piyasa açısından da sağlıklı olduğunu dile getirmişti. Yine de düşüşün devam etmesi halinde düzeltmenin endişe veren bir aşağı yönlü ivmeye dönmesinden korkuluyor gibi görünüyor.

Bitcoin’in yanı sıra altcoin’lerde de büyük düşüşler yaşanıyor.

Altcoin Fiyatları

Aslında grafiklere bakıldığında altcoin’lerin Bitcoin’den çok daha büyük kayıplar verdiğini görüyoruz. Piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) %13.70 gibi çok büyük bir geri çekilme yaşarken, piyasa hacim bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi Ripple’ın da (XRP) %7.20 gibi bir değer kaybı yaşadığı görülüyor.

Öte yandan hem XRP hem ETH son zamanlarda oldukça güzel toparlanmış ve yatırımcısının yüzünü güldürmüştü. Ancak son düşüşlerde Bitcoin’den de fazla değer kaybeden altcoin’ler panik havasının oluşmasına sebep oldu.

Düşüşlerin nereye kadar devam edeceği ya da sebebinin ne olduğu net bir şekilde bilinmese de düşüşün fitilini Bithumb borsasının uğradığı polis baskını olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar