X


Kripto Piyasası Kırmızıya Döndü! Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

Piyasa kırmızıya döndü. Bitcoin ve altcoin'lerde son durum ne?
11:39
19 Eylül 2021
Kripto Piyasası Kırmızıya Döndü! Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum

Kripto para piyasası dün yaşanan yükseliş hareketinin ardından yönünü yeniden aşağıya çevirdi ve düşüş başlattı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) günün erken saatlerinde 48.000 doların altına gerilerken altcoin‘lerde de düşüşler gözlemlendi. Gelin hep birlikte Bitcoin ve altcoin’lerin güncel durumlarına bakalım.

Bitcoin 48.000 Doların Altına Geriledi

Piyasa değeri bakımından liderlik koltuğunda oturan popüler kripto para birimi Bitcoin, geçiğimiz hafta başında 43.000 dolara kadar gerilemesinin ardından güzel bir momentum yakaladı ve uçuşa geçti.

Bitcoin (BTC) 13 Eylülde yaşanan düşüşle birlikte 43.770 dolara kadar geriledi. Bu seviyeden yönünü yeniden yukarı çeviren lider, hafta içerisinde hızlı bir artış başlatarak 48.700 dolar bandına kadar yükseldi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Bitcoin’de, haftalık zirvenin ardından ufak bir geri çekilme oldu ve fiyat gün içerisinde yeniden 48.000 doların altına geriledi. Popüler kripto para birimi BTC, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla %2 düşüşle 48.150 dolar bandında hareket ediyor.

Altcoin’ler Ne Durumda?

Bitcoin’deki düşüş, sadece birkaçı hariç diğer altcoin‘leri de etkiledi. Genel olarak Bitcoin ile benzer performans sergileyen altcoin’ler, lider kripto para biriminin düşüş başlatmasıyla birlikte yönünü aşağıya çevirdi.

Öyle ki en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), son 24 saatte %2.16’lık bir düşüşle 3.442 dolara gerilerken, Cardano (ADA) %1,32’lük düşüşle 2.38 dolara, Binance Coin (BNB) %1.75’lik düşüşle 411 dolara, Ripple (XRP) %0.71’lik düşüşle 1.08 dolara, Polkadot (DOT) %2.79’luk düşüşle 34.11 dolara geriledi.

Öte yandan haftanın yıldızı Avalanche‘da (AVAX) düşüşten etkilenen kripto para birimleri arasında. Popüler kripto para birimi hafta içerisinde inanılmaz bir artış başlattı ve 75 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Ancak piyasanın yön değiştirmesiyle birlikte AVAX‘da yönünü aşağı çevirdi. Popüler altcoin son 24 saatte %070’lik bir düşüşle 72 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Solana’da Durum Farklı

Geçiğimiz ay yaşanan artışla yatırımcısına en çok kazandıran kripto para birimleri arasında ilk sıralarda yer alan Solana (SOL), geçtiğimiz hafta Solana ağında yaşanan aksaklık nedeniyle sert bir düşüş yaşamıştı. Öyle ki popüler altcoin 215 dolarlık zirvenin ardından hızlı bir düşüş yaşadı ve 134 dolar seviyesine kadar geriledi.

SOL, dün başlattığı yükseliş trendi ile bir kez daha piyasaya meydan okudu. Popüler altcoin geçtiğimiz gün %20 ye yakın bir artış yaşadı. 134 dolar seviyesinden yönünü yukarı çeviren Solana gün içerisinde 171 dolar bandına kadar ulaştı.

Öte yandan popüler altcoin içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla bir düzeltme yapıyor gibi gözüküyor. Son 24 saatte %0.54’lük bir artış yaşayan SOL, 161 dolar bandında alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI