f Kripto Paralar İçin Çarpıcı Veriler! Bir Haftada 20.9 Milyon Dolar Çıktı, Yatırımcılar Bu 3 Altcoin'e Yöneldi! › COINTURK

Kripto Paralar İçin Çarpıcı Veriler! Bir Haftada 20.9 Milyon Dolar Çıktı, Yatırımcılar Bu 3 Altcoin’e Yöneldi!

Özet

  • CoinShares raporuna göre geçen hafta kripto para fonlarından toplam 20.9 milyon dolarlık çıkış oldu.

  • Rapor, yatırımcıların Ethereum (ETH) dışındaki altcoinlere yöneldiğini gösteriyor.

  • Yatırımcıların yöneldikleri altcoinler arasında başı Cardano (ADA), Solana (SOL) ve XRP çekiyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
13:24
31 Temmuz 2023

Dijital varlık yönetim şirketi CoinShares, kripto para fonlarındaki hareketleri gösteren 142’nci haftalık raporunu yayımladı. Rapor kripto para fonlarından geçen hafta toplam 20.9 milyon dolarlık çıkış olduğunu ve yatırımcıların altcoin kralı Ethereum (ETH) dışındaki altcoinler’e yöneldiklerini gösteriyor.

Kripto Para Fonlarındaki İşlem Hacmi Sert Düştü

CoinShares’ın yayımladığı haftalık son rapora göre, geçen hafta kripto para fonlarından toplam 20.9 milyon dolarlık çıkış oldu. Kripto para fonlarından bu yıl şimdiye kadar haftalık ortalama 1.5 milyar dolarlık işlem hacmine kıyasla geçen hafta boyunca 915 milyon dolar ile oldukça düşük işlem hacmi üretildi. Bu durum, yıl boyunca haftalık ortalaması 52 milyar dolar olan güvenilir kripto para borsalarındaki işlem hacminin 16 milyar dolara düşmesiyle genel Bitcoin piyasasına da yansıdı.

Bölgesel olarak kripto para fonlarından en büyük çıkış Kuzey Amerika‘dan oldu. Hem ABD hem de Kanada‘dan toplam 22.4 milyon dolarlık çıkış olurken, Almanya‘dan 5 milyon dolarlık giriş, İsviçre ve İsveç‘ten sırasıyla 3.2 milyon dolar ve 2.6 milyon dolarlık çıkış oldu.

Raporda yılın ilk yarısında kripto para fonlarına 500 milyon doların biraz altında giriş olduğu belirtildi.

Çıkışların yüzde 93’ü long Bitcoin fonlarından gerçekleşirken, short Bitcoin fonlarından üst üste 14’ncü haftada toplam 3.1 milyon dolarlık çıkış oldu. Bu durum, yatırımcıların son haftalarda kar ettiğini ve genel olarak en büyük kripto paraya yönelik duyarlılığın destekleyici olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Yatırımcılar Ethereum Dışındaki Altcoinler’e Yönelmiş Durumda

Öte yandan rapor, yatırımcıların ETH dışındaki altcoinler’e yöneldiklerini gösteriyor. Buna göre altcoinler’e geçen hafta toplam 3 milyon dolar, son 8 haftada ise toplam 19 milyon dolarlık giriş oldu.

Veriler, Cardano (ADA), Solana (SOL) ve XRP‘ye sırasıyla 0.64 milyon dolar, 0.6 milyon dolar ve 0.5 milyon dolar ile en büyük girişleri gören altcoinler oldular.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI