reklamı kapat

Kripto Para Sinyal Grupları Ne Kadar Faydalı? Analist Uyardı!

Kripto para sinyal grupları sanıldığı kadar tehlikesiz mi?
23:00
3 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 3.800 dolar seviyesinden yeniden 9.000 dolarlara kadar yükselmesi ve iki gün içerisinde %20 kazanç getirmesi ana akım kitlelerin BTC’ye yönelik ilgisini arttırdı ve piyasaya yeni kripto para yatırımcıları çekti. Türkiye’de de çok aktif olan ve yatırımcıların ciddi anlamda canını yakan kripto para sinyal grupları ise yeni yatırımcılarla dolup taşmaya başladı.

Koroush AK, Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı

Peki Telegram veya Twitter üzerinde oldukça aktif olan bu sinyal grupları ne kadar faydalı veya kazançlı? Önde gelen kripto para yatırımcılarından Koroush AK, konu hakkında yayınladığı tweet’inde bu gruplara kesinlikle dahil olunmaması gerektiğinin altını çizdi ve yatırımcıları uyardı.

Yatırımcıların farklı kripto para sinyal gruplarında dikkat etmeleri gereken unsurları sıralayan Koroush, ilk olarak ilgili grubun liderine daha önceki işlemlerinin kaydının sorulması gerektiğini ancak bunun karşılığında hiçbir cevap alınamayacağını belirtti. Bunun yanı sıra sinyal grubuna girmek için ödenen ücretin de iade edilebilir olması gerektiğini belirten analist, ne yazık ki bunun da sağlanamayacağını düşünüyor.

Bütün bu gruplar ve  başkalarına bağımlı olma eylemleri yerine insanların kendilerini geliştirmesi gerektiğini belirten Koroush AK, eğitimin en önemlisi olduğunu belirtti.

Aslında kripto para sektöründe bu gibi grupların genellikle dolandırıcılıkla sonuçlandığı da biliniyor ve bunlara karşı dikkatli olmakta fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.