X


Kripto Para Platformu Coinseed, Mahkeme Kararı İle Operasyonlarını Durduruyor!

New York Başsavcısı Letitia James, Coinseed'in operasyonlarında zorunlu bir duraklama kararı çıkardı.
20:00
8 Haziran 2021

New York Başsavcısı Letitia James, kripto para alım satım platformu Coinseed’in operasyonlarını durduran bir mahkeme emri çıkardı. Coinseed CEO’su bu eylemleri küçük bir borsaya karşı zorbalık ve taciz olarak tanımladı.

NY Başsavcısı’nın Coinseed Kararı

New York Başsavcısı Letitia James, Coinseed’in operasyonlarında zorunlu bir duraklama kararı çıkardı. New York Eyaleti Yüksek Mahkemesi emri yayınlarken Michelle Gitlitz’i kayyum olarak atadı.

Geçtiğimiz ay Başsavcı James, Coinseed’e karşı geçici bir yasaklama emri, tedbir ve bir kayyum atanması için başvuruda bulunmuştu. Coinseed’in müşterileri dolandırmak ve kripto para cüzdanlarını kilitlemekle suçlandı. İddiaya göre davalılar, kripto para platformunu günlük  para çekme limitlerini önce 1.000 dolara sonrasında 250 dolara indirmekle ve ardından tüm işlemleri devre dışı bırakmakla suçladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Başsavcı, Coinseed’in yanı sıra CEO Delgerdalai Davaasambuu’ya da geçtiğimiz şubat ayında dava açmıştı. Başsavcılık 3 aylık sürede 170’den fazla şikayet aldığını bildirdi. Bununla birlikte Coinseed CEO’su Davaasambuu, Başsavcılığı zorbalık ve taciz eylemleri dolayısıyla kınadığını belirtti. Ancak borsanın henüz çok küçük olduğu için bir milyon dolarlık davaya dayanamacağını aktaran CEO, bu karara büyük tepki gösterdi.

Letitia James’in Kripto Merkezli Diğer Operasyonları

Başsavcı James, kripto para merkezli bir firmaya karşı ilk eylemi değil. Şubat ayında ofis, Tether ve kripto para borsası Bitfinex ile bir anlaşmaya varmıştı. OAG tarafından yapılan soruşturmada, Bitfinex operatörü iFinex ve Tether’in stabil parasının desteklenmesi ve iki şirket arasındaki yüz milyonlarca doların hareketi hakkında yanlış beyanda bulunmasının ardından geldi.

Anlaşma, Tether ve Bitfinex’in New York’taki işlem faaliyetlerini durdurmasının yanı sıra 18.5 milyon dolarlık cezayı içeriyordu. Öte yandan Tether, anlaşma şartlarına göre zaferini ilan etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar