Reklam

Kripto Para Piyasasının Önde Gelen Uzmanlarından Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentileri

Bitcoin boğaları hala büyük bir kırılmayı umuyor ancak ayılar şu an için daha baskın görünüyor.
19:30
6 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yatay seyri yatırımcıları altcoin’lere iterken analistler bir sonraki kırılmanın Bitcoin fiyatını 80.000 dolara taşıyacağına inanıyor. Bitcoin boğaları hala büyük bir kırılmayı umuyor ancak ayılar şu an için daha baskın görünüyor.

Uzmanların Bitcoin Öngörüleri

Teknik analiz verilerinden elde edilenlere göre boğalar 62.000 doların üzerindeki bir koşu için girişimlerini sürdürüyor. Ancak bu girişimi reddeden ayılar güçlü bir savunma hattıyla karşılandığını gösteriyor. Yatırımcılar ve analistler, Bitcoin‘in mevcut fiyat hareketi hakkında neler düşünüyor bir göz atalım.

Bazı yatırımcılar Bitcoin‘in yatay fiyat hareketinden sıkılmış olsa da bağımsız piyasa analisti Rekt Capital, yakın zamanda BTC’nin büyük bir direnç seviyesini desteğe çevireceğine inanıyor. Rekt Capital beklentilerini şöyle aktardı: “Bitcoin yatay seyrini sürdürse de önceki direnişin önemli bir alnını yeni destek olarak başarıyla test etti.”

Bununla birlikte kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Michael Van de Poppe, BTC‘nin desteği korumasına durumunda yukarı yönlü hareketin hızlanacağına inanıyor. Poppe, 2021 yılı sonunu öngören bir grafik paylaşırken şunları kaydetti:

Bitcoin hala 90.000 dolar yolunda.

Bitcoin Fiyatı

Birçok uzman analist, Bitcoin‘in yükseliş trendini devam ettirmesini bekliyor. Öte yandan zincir üstü veriler, balina hareketleri, yatırımcı duygusu, benimsenme oranları, kurumsal yatırım ve daha fazla gösterge Bitcoin yükselişini işaret ediyor. Lider Bitcoin, yaklaşık 4 gün önce 64.000 dolara kadar tırmansa da burada stabilizasyonu sağlayamadı.

Amiral gemi, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 60.000 doların üzerindeki seyrini sürdürürken psikolojik seviyenin kaybını önlemeye çalışıyor. Kripto para piyasası, Bitcoin ve altcoin’lerin yükselişi ile 2.68 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip ve günbegün büyümeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI