X


Kripto Para Piyasasının 65 Milyar Dolar Düşmesinin Ardındaki 3 Neden

Kripto para piyasalarında büyük bir düşüş dalgası yaşanıyor. Chris Burniske düşüşün temel sebeplerini irdeledi.
10:00
22 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Placeholder Management partneri Chris Burniske’e göre piyasaların düşüşe geçmesi üç şey sonucunda oldu. Bunlar ABD hisse senedi piyasalarındaki sürpriz hareketler, Ethereum’daki toplu satışlar ve Bitcoin Cash hard fork’u.

Son aylarda Dow Jones’un çakılmasıyla ABD hisse senedi piyasaları sert bir düşüş yaşadı. Kredi kartı, mortgage ve öğrenci kredilerinin rekor seviyelere ulaşması sonucunda analistler ABD ekonomisinde önümüzdeki birkaç yılda 2008’dekine benzer bir krizin yaşanacağını öngörüyor.

Chris Burniske’e göre hisse senedi piyasalarındaki ani düşüş yatırımcıları portföylerini temize çekmeye ve kripto paralar gibi yüksek riskli seçimleri elimine etmeye itti. Burniske ICO piyasasının serbest düşüşe geçmesiyle ve Bitcoin Cash – Bitcoin Cash SV arasındaki hash savaşının belirsizlikleri tetiklemesiyle düşüşün hızlandığını ekledi.

Geçen yılki ICO patlamasından sonra Ethereum’daki “düşük kaldıraçlama” dönemi başladı, toplanan fonlar fon toplamada kullanıldı ve bir nevi kaldıraçsızlık döngüsü oluştu. Üçüncü şey BTC’nin yaklaşık 3 ila 4 ay boyunca 6.000 dolarda destek oluşturmasıydı ve Bitcoin Cash isimli Bitcoin’in çocuğunda çok fazla türbülans görüldü. BCH fork’a gitti ve piyasayı altüst ederek teknik indikatörü kırdı, dolayısıyla kripto diyarında yeni bir dip seviye arıyoruz.

Bu üç büyük faktör sonuç olarak kan banyosuna sebep oldu ve kripto para piyasaları değer bakımından %21’lik bir düşüş yaşadı. Yani kripto para piyasasının tarihindeki en kötü 5. düzeltme dalgası yaşandı. Özetlemek gerekirse, 19.500 dolardan 4.050 dolara düşüş kripto para tarihinde yaşanan 5 düzeltme dalgasının en küçüğü olarak kayıtlara geçti.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI