X


Kripto Para Piyasasında Satış Baskısı Devam Ediyor: Bitcoin, Kritik Destek Seviyesinde İşlem Görüyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıplarının ardından kritik destek seviyelerinden işlem görmeye başladı.
00:00
6 Ocak 2022

FED tutanaklarının yayınlanması ile birlikte aşağı yönlü bir ivme kazanan Bitcoin, 42.500 dolar fiyat seviyelerine gerileyerek kritik destek seviyelerinde işlem görmeye başladı.

Bitcoin’deki Düşüş Eğilimi Devam Ediyor

Yukarı yönlü atak girişimlerine karşın 47.500 dolar direncinden reddedilen Bitcoin, direnç seviyelerinden satış yönlü bir tepki ile karşılaşarak değer kayıplarına devam etti. Bitcoin’deki bu değer kaybı, 45.000 dolar destek seviyesinin aşağı yönlü kırılmasının ardından hız kazandı. Kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 42.500 dolar fiyat seviyelerine gerileyen lider kripto para birimi, yukarı yönlü bir düzeltme hareketinin ardından 43.120 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin, son dönemlerde yaşadığı yüksek oranlı değer kayıplarının ardından 5 Ocak gününün ilk saatlerinde kaydettiği düşüş hareketleri ile de güçlü destek seviyelerinde işlem görmeye başladı. Analistler, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda, Bitcoin’de 42.000 dolar destek seviyelerinin altında bir günlük kapanışın çok daha yüksek oranlı düşüş hareketlerinin tetiklenebileceğine dikkat çekti.

Ethereum’da Son Durum

Piyasadaki genel düşüş eğilimine paralel olarak son dönemlerde yüksek oranlarda değer kaybeden Ethereum, kaydettiği son düşüş hareketleri ile birlikte önemli destek seviyelerini kaybetti. Ethereum, son 24 saatte yaşadığı değer kaybının ardından 3.500 dolar destek seviyesini aşağı yönlü kırdı ve 3.455 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin’deki bu değer kaybı kaybı, kripto para piyasasında yüksek oranlı düşüş hareketlerini tetikledi. Piyasadaki çoğu altcoin, aşağı yönlü bir ivme kazandı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI