Reklam

Kripto Para Piyasasında Hareketli Dakikalar: Büyük Satış, Bitcoin’in Yükselişini Durduramadı

Kripto para piyasası hareketli dakikalar yaşarken büyük bir satış işlemi kaydedildi.
13:45
19 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

TradingView’dan alınan son verilere göre OKEx borsasındaki BTC/USDT işlem çiftinde büyük bir işlem hacmi artışı meydana geldi. Kripto para piyasası hareketli dakikalar yaşarken büyük bir satış işlemi kaydedildi. Ancak boğa koşusunun gücü, baskıya karşı yenik düşmedi.

Piyasa Yukarı Yönlü Eğilimini Korudu

Colin Wu’ya göre borsadaki büyük satış emrinin kaydedilmesi ile işlem hacmindeki artış ortaya çıktı. Satış emrinin etkisi grafikte fark edilmezken büyük olasılıkla piyasadaki satın alma gücü tarafından yenildi. Bunun gibi büyük emirlerin gerçekleşmesi ile yatırımcılar genellikle günlük bir mumun içerisinde önemli bir fitil görürler.

Yatırımcıların istikrarlı bir fiyat hareketinden çıkardıkları sonuç, mevcut eğilimin altında güçlü destek ve yüksek likidite ile hareket etmesidir. Farklı kaynaklara göre satış emirleriyle taşınan Bitcoin sayısı 10.000’den çok daha fazla ve 14.000’e ulaşıyor. Bu tür emirlerin USD değeri 854 milyon doları aşıyor. Kısa sürede kaydedilen satış emri, alım momentumunun güçlü olması nedeniyle beklenen dump etkisini yaratmadı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin, 62.000 dolar seviyesinin üzerindeki seyrini sürdürüyor.

Bugün itibarıyla NYSE’de işleme açılacak olan ProShares Bitcoin ETF’i kripto para piyasası katılımcıları oldukça heyecanlandırıyor. ABD SEC’in ilk onayladığı Bitcoin ETF‘i olan ProShares, tarihte yerini almaya hazırlanıyor.

Kripto Paralarda Son Durum

Kripto para piyasası, lider Bitcoin‘in 62.000 dolara ulaşması ile 2.48 trilyon dolara kadar tırmandı. Birçok altcoin, yükseliş trendi yakalarken en popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH) 3.700 dolar bandına geriledi. Geçtiğimiz gün yakım işlemi gerçekleşen Binance Coin (BNB) haftalık %23 artışla ön plana çıkarken 487 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Şaka kripto paralar, Elon Musk etkisiyle yukarı yönlü hareketini ivmelendirdi. Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Floki Inu (FLOKI) artış trendini sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI