f Kripto Para Piyasası Yükselişte: Son 1 Haftada Yüzde 5'e Yakın Değer Kaybeden XRP'de Son Durum Ne? › COINTURK

Kripto Para Piyasası Yükselişte: Son 1 Haftada Yüzde 5’e Yakın Değer Kaybeden XRP’de Son Durum Ne?

Özet

  • Kripto para piyasası, haftaya düşüş ile başlamasının ardından gün içerisinde yeniden yükselişe geçti.

  • Lider kripto para birimi BTC, 26.000 dolar seviyelerini aştı.

  • Son 1 haftada yüzde 5'e yakın bir değer kaybı kaydeden XRP ise kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 0,47 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

  • Piyasa etkisi: Nötr
15:45
12 Eylül 2023

Son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde %4,7’nin üzerinde bir değer kaybı kaydeden XRP, 0,5 dolar seviyelerinin altına gerilemesi ile birlikte düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. XRP, BTC’nin 26.000 dolar seviyelerini aşması ile birlikte yeniden yükselişse geçse de henüz 26.000 dolar seviyelerini aşamadı ve 0,47 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Son 1 Haftada Yüzde 5’e Yakın Değer Kaybı

Kripto para piyasasının son haftalarda düşüş yönlü bir ivme yakalaması, kripto para piyasasındaki çoğu altcoin’in bu süreçte yüksek oranlarda değer kaybetmesine neden oldu. XRP de son haftalarda çarpıcı düşüşlere tanık olan kripto para birimleri arasında yer aldı.

Son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde de %4,7’nin üzerinde bir değer kaybı kaydeden XRP, yeni haftanın ilk gününde 0,5 dolar destek seviyesinin altına gerilemesi ile birlikte değer kayıplarına hız kazandırdı ve kısa bir süreliğine de olsa 0,46 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ayrıca son 1 ayda %20’nin üzerinde bir değer kaybı kaydeden XRP, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, yüzdelik olarak son 1 ayda en çok değer kaybeden kripto para birimlerinden biri oldu.

XRP’de Son Durum Ne?

Kripto para piyasası yeni haftaya düşüş ile başlasa da lider kripto para birimi Bitcoin‘in 26.000 dolar seviyelerini aşması ile birlikte gün içerisinde yeniden yükselişe geçti. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, yeniden yükselişe geçti ve değer artışlarına hız kazandırdı.

Ethereum (ETH), yeniden 1600 dolar seviyelerini aştı ve kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine yükseldi. XRP de kripto para piyasasındaki yükseliş eğiliminin etkisiyle yeniden yükselişe geçti.

Ancak piyasadaki yükseliş eğiliminin etkisiyle de son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %1’in üzerinde bir değer artışı kaydetse de XRP, 0,47 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı ve henüz 0,5 dolar seviyelerini aşamadı. XRP’deki son durumu değerlendiren analistler, Ripple-SEC davasına işaret etti. Davadaki Ripple’ın lehine olan son gelişmelere karşın ilerleyen süreçlerde SEC’nin lehine bir karar çıkması durumunda XRP’de yeni bir düşüşün gerçekleşebileceği ifade edildi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI