X


Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Ne Durumda? Bitcoin Fiyatında Son Durum

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, bilindiği üzere piyasa duyarlılığını sunuyor.
23:31
11 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, 50.000 dolar seviyesindeki reddi ile birlikte mücadelesini sürdürüyor. Piyasa duyarlılığının gözler önüne seren Korku ve Açgözlülük Endeksi ne durumda? Bu endeks ne kadar önemli?

Korku ve Açgözlülük Endeksi

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, yukarıda belirtildiği üzere  piyasa duyarlılığını sunuyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 50.000 dolar bayrağını keskin bir şekilde geçememesi, piyasadaki yönün belirlenememesine yol açtı. Kripto para piyasasındaki yön belirsizliği duyarlılığı korkuya sürükledi.

Korku ve Açgözlülük Endeksi, bu yazının kaleme alındığı sırada 16 ile aşırı korkuyu gösteriyor. Ancak yeni veriler yaklaşık olarak 3 saat 41 dakika sonra güncellenecek. Aşırı korku, insanları paniğe sürüklerken varlıkların zarardan satılmasına yol açabilir. Bu bağlamda yatırımcıların dikkatli olmaları kripto uzmanlarınca tavsiye edilir.

Genel olarak finans piyasalarındaki belirsizlik insanları korkuya sürüklerken uzmanların belirttiği üzere yapay bir endişe oluşturuluyor olabilir. Bu bağlamda Korku ve Açgözlülük Endeksi‘ndeki korku eğilimi, zayıf ellerin güçlü ellere fırsat vermesi olarak yorumlanabilir. Çünkü zayıf, belirsiz ve korku içerisinde olan yatırımcılar, varlıklarını satarak piyasadaki güçlü ellerin bu varlıkları satın almasına yol açabilir.

Bitcoin Fiyatı

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, 48.000 dolar seviyelerindeki seyrini koruyor. Lider Bitcoin, 50.000 dolar seviyesini henüz aşamadı ve girişimlerini sürdürüyor. Teknik analiz ve zincir üstü verilere göre sağlık bir görünüm çizen Bitcoin, şu an için yön belirsizliği sıkıntısıyla boğuşuyor.

Bitcoin’in yanı sıra en büyük altcoin Ethereum (ETH), 4.000 doların biraz üzerinde alım satım işlemi görüyor. Öte yandan piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para Binance Coin (BNB), 559 dolar alanında seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI