X


Kraken CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin Madenciliği Hakkındaki Görüşlerine Sert Çıktı!

Kraken CEO'su Jesse Powell, Tesla CEO'su Elon Musk hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
15:46
17 Haziran 2021

Kraken CEO’su Jesse Powell, milyarder iş insanı Elon Musk’ın Bitcoin madenciliği ile ilgili yeterli derecede bilgi sahibi olmadığını aktardı. Powell, Musk için “bu konuyu inceliyor ancak bence madencilik hakkında yapması gereken çok çalışma var” ifadelerini kullandı.

Jesse Powell, Elon Musk’ı Eleştirdi

Kraken CEO’su Jesse Powell, Tesla CEO’su Elon Musk hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bloomberg TV’ye konuşan başarılı CEO, Bitcoin madenciliği ile ilgili sorulara yanıt verdi ve bir Elon Musk parantezi açtı. Powell, Musk’ın iddialarını asılsız bulurken şunları kaydetti: “Bitcoin’in yerini başka hiçbir şey alamaz. Ona göre gelecekte daha iyi çevre dostu alternatifler ortaya çıkabilir. Ancak Bitcoin, insanların inandığından çok daha yeşik. Bitcoin, yenilenebilir kaynakları ekosisteme tümüyle dahil etmenin başlangıç yoludur.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin madenciliğinin hali hazırda yenilenebilir enerji kaynaklarını kullandığını belirten Powell, şu sözlerle röportajına devam etti: “Bitcoin, yenilenebilir enerji sektörü için sandığından daha fazla şey yapıyor. Elon bunun üzerinde ne kadar zamandır çalışıyor bilmiyorum ama bence bu konu üzerinde çok daha kapsamlı bir çalışma yapması gerekiyor.”

Kraken Platformunu Tercih Eden Kullanıcıların Sayısı Artıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, piyasanın düşüş trendine rağmen yeni kullanıcı sayısının artışa devam ettiğini bildirdi. Powell’a göre, kripto para piyasası ana akım benimsenme yolunun henüz başında yer alıyor. Başarılı CEO’su platform hakkında şunları aktardı: “Genel olarak bu yıl önceki yıla oranla çok daha fazla insan sektöre dahil oldu. Aslında 2021 yılının ilk ayında yeni gelen kullanıcı sayısı, 2020 yılının tamamını geçerek rekor seviyeleri gördü. Ancak kısa sürede büyük kazançlar elde etmek ümidiyle sektöre katılanların coşkusu önemli ölçüde düştü.”

Powell, insanların kripto para birimlerinin uzun vadeli etkisini anladığını ve yeni teknolojilere adapte olmak için sektöre katıldıklarına inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar