X


Kıdemli Yatırımcı: “Bu Faktör, Bitcoin’de “Düşüşe” Neden Olabilir!”

Devletlerin kripto para sektörü üzerinde daha fazla düzenleme yapması, Bitcoin'de düşüşe neden olabilir.
15:00
30 Temmuz 2021
Kıdemli Yatırımcı: "Bu Faktör, Bitcoin'de "Düşüşe" Neden Olabilir!"

Ünlü kripto para yatırımcısı ve Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı Mark Mobius, devletlerin kripto para sektörü üzerinde daha fazla düzenleme yapması, yatırımcıların kripto para sektöründeki coşkunun azalmasına neden olduğu için Bitcoin fiyatınındüşüş” riski altında olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin Sert Bir Şekilde Düşebilir!

Mobius, Bloomberg ile yaptığı röportajda, hükümetlerin kripto para sektörüne olan ilgilerinin artması ve düzenlemeler, Bitcoin fiyatının sert bir şekilde düşmesine neden olacağını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti;

“Korkarım Bitcoin ilerleyen süreçte daha da düşecek. Bunu söylemekten nefret ediyorum çünkü kripto para birimlerine yatırım yapan birçok arkadaşım var. Ancak bu ortamda kripto para birimleri konusundaki coşkunun nasıl artabileceğini anlamıyorum. Çünkü hükümetlerin bu alanda giderek daha fazla denetim ve düzenleme yapacağını göreceksiniz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’e yatırım yapan şirketlerinin de darbe almaya başladığını görebilirsiniz, bu yüzden muhtemelen birçoğu fırsatı yakalamak için pazara akın ediyor.”

Hükümetlerin Kripto Para Politikaları, Kripto Paralara Olan İnancın Azalmasına Neden Oluyor

Tecrübeli yatırımcı, hükümetleri izlediği bu politikanın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapacak olan yeni yatırımcılar için belirleyici bir faktör olduğuna inanıyor. Ayrıca bu durumun kripto para birimlerine olan inancın da azalmasına neden olabileceğini öne sürüyor.

Bitcoin düşüş

Mobius konu ile ilgili açıklamalarına şu şekilde devam etti;

“Şu anda, özellikle ABD’de, piyasada dolaşımda olan çok fazla para var. İnsanlar hükümetten postayla çek alıyorlar. Banka hesaplarına ekliyorlar. Paralarıyla ne yapacaklarını bilmiyorlar.

Bitcoin hakkında çok fazla spekülasyon var. İnsanlar, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri sayesinde milyarder olan diğer insanların hikayelerini duyduğunuzda heyecanlanıyorlar ve direkt olarak piyasaya dalıyorlar. Bu bir inanç meselesi.

Burada aslı demek istediğim şey, bu insanların inançlarının muhtemelen yıkılmaya başlayacağı.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Emre Cenk
    2 ay önce

    Nedense bu “kıdemli yatırımcılar” btc yükselmeye başladığında böyle fud haberleri yayıyor. Ama çok beklersiniz bu sefer insanlar daha da bilinçlendi.

    4