reklamı kapat

Kanadalı Belediyeden Sevindirici Haber

Kanadalı bir belediye mülk vergilerinde Bitcoin (BTC) kabul etmeyi planlıyor.
15:00
30 Mart 2019

Kanada’da yer alan bir belediye vatandaşların mülk vergisi ödemelerini Bitcoin (BTC) türünden gerçekleştirebilmesi için çalışmalara başladı. Coindesk tarafından yayımlanan haberde belediyenin bir kripto para girişimiyle görüşme yaptığı belirtiliyor. Kripto paraların her geçen gün gündelik hayatlarımıza bir nebze daha entegre olduğuna şahit oluyoruz. Devletlerin yerel yönetimlerinin bu yeni varlık sınıfını bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi kripto paraların benimsenme oranını artırıcı bir etki oluşturabilir.

Coinberry Platformuyla Ortaklık

Kanada’nın Ontario bölgesinde yer alan Innisfil isimli yerleşimin yerel yönetimi kripto para topluluğunu yakından ilgilendirecek bir gelişmeye imzasını attı. Vatandaşlarının mülk vergilerini Bitcoin cinsinden yapabilmeleri için çalışmalara başlayan belediye topluluğun dikkatini çekmeyi başardı. Bu doğrultuda gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında belediye ile Coinberry platformunun ortaklığı gündemde. Coindesk’in haberine göre, Toronto merkezli dijital işlem platformu Coinberry aracılığıyla vergi ödemelerinde BTC seçeneği vatandaşlara sunulacak.

Nisanda Başlıyor

Yetkililer tarafından konu hakkında yapılan açıklamada söz konusu hizmetin bir yıllık bir deneme sürecine başlayacağı ifade edildi. Innisfil’de yaklaşık 36 bin kişinin ikamet ettiği belirtiliyor. Açıklamaya göre söz konusu uygulama önümüzdeki nisan ayından itibaren geçerli olacak. Buna göre mülk vergilerini ödemek isteyen vatandaşlar belediyenin web sayfasına girdiklerinde Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak karşılarında bulacak. Ayrıca Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ya da Ripple (XRP) gibi altcoin’lerinde zamanla eklenebileceği ifade ediliyor. ABD’nin Ohio eyaletinde de benzer hizmetlerin başladığına şahit olmuştuk.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.