reklamı kapat

Justin Sun’a Hırsızlık Suçlaması!

Tron Foundation kurucusu Justin Sun, hırsızlık suçlaması ile karşı karşıya kaldı.
20:00
23 Mayıs 2020

Tron Foundation’ın CEO’su ve Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, son günlerde üzerine çok fazla tepki çekti ve bunun en büyük sebebi Steem topluluğunda yaşananlar. Steemit’i satın alarak Steem ağını ele geçirmeye çalışan Sun’a, Steem topluluğundan çok sert tepki gelmiş ve Hive isimli yeni bir kripto para birimi ortaya çıkmıştı.

Justin Sun’a Hırsızlık Davası Açılabilir

Buna rağmen Sun yenilgiyi kabul etmeyerek Steem ağında 0,23 versiyonu için hard fork’a gitmek istedi ve istediğini teknik olarak başardı. Sun’ın buradaki asıl amacı, Hive kripto para biriminin ortaya çıkmasını sağlayan ve kendisine karşı gelen ağın seçilmiş liderlerinin STEEM’lerini ele geçirmekti.

Avustralyalı bir avukat olan Andrew Hamilton ise Sun’ın bu hamlesi ile teknik olarak hırsızlık yaptığını ve yasalara karşı geldiğini savunuyor. JPB Liberty CEO’su Hamilton, Sun’ın eylemlerinin kendisini hem suç işlemek hem de hırsızlıktan yargılamaya açık hale getirdiğini savunuyor.

Hem İngiltere hem de ABD kanunlarına göre Hardfork 0,23’ün suç teşkil ettiğini belirten avukat, bunun aslında başkalarına ait olan STEEM’leri çalmak ile eşdeğer olduğunu vurgulamakta. Bir kripto para yatırımcısı ise Sun’a destek çıkan Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun da bu suça yardım ettiğini düşünüyor.

Kullanıcının yukarıdaki yorumunun ardından CZ’nin Sun’a destek veren tweet’ini silmesi ise olayları biraz daha karıştıracak gibi duruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.