Reklam

Justin Sun ve Binance CMO’sunun Weibo Hesapları Yasaklandı!

Justin Sun ve Binance CMO'sunun Weibo hesapları bloklandı.
20:00
12 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük ekonomilerinden Çin, geçtiğimiz aylarda Başkan Xi Jinping‘in yaptığı açıklamalar sonrasında blockchain‘e yönelik adeta ulusal bir hamle yaptı.

Çin’in Blockchain ve Bitcoin Paradoksu

Blockchain teknolojisine yönelik hamle üzerine hamle yapan ve küresel çapta liderliğe oynayan Çin, ilginç bir şekilde kripto para birimlerine yönelik ise tam tersi bir tutumu benimsedi. Yerel kripto para borsalarının ICO yapmasını senelerce önce yasaklayan Çin, şimdi de sosyal medya platformlarına baskı yaparak önde gelen kripto para sektörü yetkililerinin hesaplarını yasaklatmaya başladı.

The Block kaynağının aktardığı haberde, Çin’in en büyük sosyal medya platformlarından olan Weibo’nun Tron Foundation CEO‘su Justin Sun ve Binance CMO‘su Yi He‘nin üyeliklerini platformdan kaldırdığı vurgulandı.

Weibo platformunda Sun’ın ve He’nin üyeliklerine girmeye çalışıldığında, ”bu hesap regülasyonlar ve yasalar dolayısıyla bloklanmıştır” ifadesi gözükmekte. Bunun yanı sıra Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun, başka bir önemli kripto para borsası OKCoin’in kurucusu Star Xu‘nun ve Huobi CEO’su Leon Li‘nin hesapları ise eskisi gibi durmakta.

Weibo geçtiğimiz Kasım ayında Binance’in ve Tron Foundation’ın resmi hesaplarını da bloklamış ve benzer sebepleri neden olarak göstermişti. Binance ise daha sonra yeni hesap açtı ve bu hesap hala aktif. Çin’in bu tavrının nereye kadar süreceği ise bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar