X

İsviçreli Dijital Şirket Sermaye Artırımına Gidiyor

İsviçreli genç dijital varlık bankası Seba, daha fazla ek gelir elde etmek için ikinci sermaye artırımı girişiminde bulunuyor...
12:00
18 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ortaya çıkan son haberlere göre düzenleyici lisansa sahip İsviçre merkezli genç bir dijital varlık bankası olan Seba, 95 milyon dolardan fazla ek fon elde etmek için ikincil bir sermaye artırımı girişiminde bulunuyor.

17 Ocak’ta yayınlanan Financial News London’ın haberine göre, sermaye artırımı sırasında Seba, “finansal kurumlar, aile ofisleri ve bireyler de dahil olmak üzere yeni yatırımcılardan” 96.5 milyon dolara eşdeğer olan 100 milyon İsviçre Frangı fon toplamayı hedefliyor.

Son Lansman

Kripto dostu girişim SEBA Bank AG, İsviçre Finansal Piyasa Denetim Otoritesi’nden aldığı (FINMA) menkul kıymetler ve bankacılık dünyasında faaliyet gösterme lisansının ardından 12 Kasım 2019’da kullanıcılarıyla buluştuğunu açıkladı.

Seba CEO’su Guido Bühler‘in 12 Kasım tarihli basın açıklamasında kullandığı ifadelere göre Seba, ilk fon toplama turunda önemli miktarda sermaye topladı ve ABD doları bazında 103 milyon doların üzerinde fon toplanmış oldu. Bühler konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi:

18 ay içinde bir banka kurmanın gururunu yaşıyoruz. Yatırımcılardan 100 milyon CHF (İsviçre Frangı) fon toplamayı başardık.

Hızlı Büyüme

Seba’nın 12 Kasım’daki lansmanının hemen ardından Hong Kong, İngiltere, Almanya, Fransa, Portekiz, Singapur, İtalya ve Avusturya dahil dokuz ülkeye genişlediği açıklandı. Bunun yanında Seba Bank, Şubat 2019’da Hypothekarbank ile ortaklığını duyurdu.

Dolayısıyla Seba Bank’ın bir nevi İsviçre’nin de desteğiyle oldukça önemli bir büyüme kat ettiğini ifade edebiliriz.

Bunun yanında İsviçre’nin kripto para birimleri ile ilgili yaptıkları son uyarıları da bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar