reklamı kapat

İnternet Devinin Blockchain Platformu Haziran Ayında Hazır!

Kakao'nun blockchain platformu yaza hazır!
09:00
14 Mayıs 2019
  • Ahmet BalıkesirliAhmet Balıkesirli

Cointelegraph kaynağının 13 Mayıs tarihinde aktardığı bir bilgiye göre, Güney Kore merkezli internet devi Kakao Corp‘un blockchain iştiraki Ground X, kendi blockchain platformunun piyasaya çıkışı hakkında tarih verdi.

Yapılan duyuruya göre Klaytn ana ağı 27 Haziran 2019 tarihinde resmen piyasaya sürülecek ve ülkede blockchain kabulü açısından büyük bir rol oynayacak. Kakao’nun Güney Kore içerisinde mesajlaşma, oyun, içerik hizmetleri, finansal hizmetler ve mobil hizmetler gibi alanlarda %96’ya yakın bir pazar payı var.

Dünyaca ünlü internet devi bir blockchain platformu piyasaya sürme planını ilk olarak geçtiğimiz Mart ayında duyurmuş ve Klaytn isimli blockchain platformunun test ağını Ekim ayında tanıtmıştı. Söz konusu platform merkezsiz uygulamalara ve bunların kullanım alanlarına odaklanmakta. Geçtiğimiz yılın Ekim ayı esnasında geliştiriciler yeni ekosistemi test etmek için 10’dan fazla yerel ve uluslararası ortak ile beraber çalışmaktaydı.

Kakao Fon Toplamaya Devam Ediyor

Kakao çok yakın bir zaman önce ise Klaytn blockchain platformu için ek 90 milyon dolarlık fonlama elde etmek için kendi ilk dijital para arzını (ICO) yaptığını açıklamıştı. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz. Firma geçtiğimiz Aralık ayında Ground X aracılığıyla kendi token’ini piyasaya sürmek için 300 milyon dolarlık fon toplamayı planladığı haberi ile de gündeme geldi.

Blockchain teknolojisi kripto paraların tabanındaki teknoloji olsa da, bunun büyümesi ve gelişmesi neredeyse kripto paralardan daha hızlı bir oranda gerçeklemekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.