reklamı kapat

İngiltere Mali İnceleme Kurumu Kripto Para Raporu Hazırlıyor

10 Nisan 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

İngiltere parasal düzenleyicisi kripto paralara dair görüşlerini toplayacağı bir rapor oluşturacak ve bu yıl içerisinde yayınlayacak.

İngiltere Mali İnceleme Kurumu (FCA) daha önceden yayınladığı iş planında kripto paralara ilginin giderek arttığının altını çizmişti. FCA henüz bir düzenleme sinyali vermedi ancak kripto para kullanım alanını ‘’karışık’’ olarak tanımladı. Kurum yetkilileri kriptolara yaklaşımında kendi yollarını cizecekleriniİngilte açıkladı:

‘’İngiltere Bankası ve hazinenin de görüşleri alıp, tartışılacak başlıkları belirleyeceğiz. Kripto paralar hakkında görüşlerimizi topladığımız bir bildiriyi bu yıl içerisinde yayınlayacağız.’’

FCA İngiltere hükümeti tarafından Mart 2018’de kurulan Kripto Değerler İş Kolu’nun bir üyesi. Bu ekibe dahil merkez bankası, düzenleyici ve hazine yetkilileri kripto paraların risk ve faydalarını değerlendiriyor. İngiltere maliye bakanı Philip Hammond geçen ay yaptığı açıklamada İngiltere’nin finansal teknoloji alanında gelişmesinin Blockchain’e ve kripto paralara verilecek destekle mümkün olduğunu ifade etti.

Şubat ayı başlarında İngiltere Hazine Komitesi kripto paraları daha iyi anlamak üzere bir inceleme başlatmıştı. Diğer yandan komite başkanı Nicky Morgan kripto paraların risk ve faydaları incelemenin yanı sıra yenilikçi fikirlerle ekonomiyi nasıl etkileyeceğine dair araştırma yapıldığını da belirtti.

Komite üyelerinden Alison McGovern araştırmaların İngiltere yasama kurumlarına ve politikacılara kripto para hakkında daha bilgili olma fırsatını sunduğunu ifade etti. Siyasilerin kripto paraları iyi anlaması finansal teknolojinin gelişimi açısından önem arz ediyor. Kripto paraları iyi kavrayamayan politikacılar ve yasama kurumları Blockchain teknolojisinin gelişiminin önüne geçebilirler.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER