Reklam

İlginç Bir Tahmin: Bitcoin’in (BTC) Düşüşünün Arkasında O İsim Mi Var? 

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün 58.600 dolarlık seviyelere kadar geriledi ve kripto para piyasasında ilginç bir iddia ortaya atıldı. 
18:12
16 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasanın tecrübeli yatırımcılarından olan Peter Brandt dün yaptığı bir Twitter paylaşımı ile 53.000 dolara düştüğünde biraz daha Bitcoin (BTC) almak istediğini dile getirdi. Brandt’ın bu paylaşımından sonra BTC’nin 58.600 dolara kadar hızlı bir şekilde gerilemesi dikkatleri çekti.

Brandt’ın Son Açıklamaları

Kripto para topluluğunda zaman zaman önemli isimlerin yaptığı açıklamaların piyasayı etkilediğine şahit olduk. Her ne kadar bazı başka sebepler olsa da Peter Brandt’ın yapmış olduğu son açıklamanın da piyasadaki son geri çekilmede payının olabileceği düşünülüyor.

Tecrübeli analist yaptığı son Twitter paylaşımında B53.000 dolar seviyesinde Bitcoin ve 4.030 dolar seviyesinde Ethereum almakla ilgilendiğini ifade etti.

Ancak bu yorumlardan sonra Brandt, kripto para topluluğundan, özellikle de Bitcoin ve Ethereum destekçilerinden ciddi tepkiler aldı. Bunun üzerine yaptığı açıklamada ise tecrübeli isim, bu tweet’,n herhangi bir gizli anlamı olmadığını, kendisinin bir ayı olmadığını, short pozisyonlarla ilgilenmediğini ve sadece tahminlerde bulunduğunu ifade etti. Bu noktada tweet’in herhangi bir yatırım tavsiyesi olmadığını da ifade eden Brandt, sadece bu seviyelere bir geri çekilme olduğunda yeni satın alımlar yapmakla ilgilendiğini dile getirdi.

Bitcoin’in Son Fiyat Hareketleri

Lider kripto para birimi dün akşam başlattığı düşüş trendini bugün de devam ettirdi  ve fiyat 58.600 dolarlık seviyelere kadar geriledi. Bu durum piyasada kısa süreli bir paniğe sebep oldu ve fiyat yeniden 61.000 dolarlık seviyelerin üzerine çıkmayı başardı.

Analistler 57.000 dolar ve 59.000 doların önemli destek seviyeleri olduğunu ve bu iki seviyenin takibinin yapılmasının gerektiğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar