X


İki Büyük Kripto Paranın Hisseleri İlk Kez Halka Açılıyor

Bitcoin Cash ve Litecoin ilk kez halkla buluşuyor.
10:12
21 Temmuz 2020

Borsada bir hesap açmadan Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) gibi kripto paralarla işlem yapma ya da bu coin’lere yatırım yapmak zor olabilir. New York merkezli bir kripto para varlık yöneticisi olan Grayscale Investments Pazartesi günü yaptığı açıklamalarda, bu zorluğun yavaş yavaş ortadan kalktığını ortaya koydu.

Grayscale’in Adımı

Yapılan bir basın açıklamasına göre Grayscale, şirket fonlarının ikisinin OTC piyasalarındaki hisselerini halka açık bir şekilde listelemenin “FINRA’dan onay aldığını” dile getirdi. Bu hisselerin ise Grayscale Litecoin Trust ve Grayscale Bitcoin Cash Trust olduğu ifade ediliyor.

Bu, daha önce yalnızca akredite yatırımcılar tarafından erişilebilir olan bu araçların artık OTC piyasalarına erişimi olan bireysel yatırımcılar tarafından da satın alınabileceği anlamına geliyor.

Öte yandan Grayscale konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Dijital para birimi ETF’leri hala onaylanmayı beklerken, bu adımlar bireysel yatırımcılara, cüzdanların nasıl kurulacağını veya geleneksel paraların dijital para birimine nasıl dönüştürüleceğini anlamaya gerek kalmadan, düzenlenmiş yatırım araçları yoluyla Litecoin ve Bitcoin Cash’in fiyat hareketinden faydalanmalarını sağlayacak. Bunlar, Litecoin ve Bitcoin Cash için halka sunulan ilk kripto yatırım araçları.” ifadelerini kullandı.

BCHG ve LTCN ticker’ları altında işlem görecek olan araçların yakın zamanda kullanıcı ile buluşması bekleniyor.

Grayscale’in Rekor Çeyreği

Grayscale geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar ile 2020’nin ikinci çeyreğinde rekor girişler gördüklerini dile getirdi. Şirket açıklamasında, “İlk kez 6 aylık bir süre boyunca Grayscale ürünlerine giriş 1 milyar dolar eşiğini geçti.” ifadelerini kullandı.

Ortaya çıkan bilgiler bu rekorun en büyük payının Bitcoin Trust ve Ethereum Trust’a ait olduğunu kanıtladı. Ayrıca üçüncü çeyrekte de son haberlerin etkisiyle Bitcoin Cash ve Litecoin fonlarının da gözle görülür büyüme kaydettiğini görebiliriz.

Bunlrın yanında Grayscale CEO’su Barry Silbert geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile Bitcoin’in ABD tarafından tam olarak sonlandırılamayacağının artık anlaşıldığını dile getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar