X


IDAX Borsası Olayında Yeni Gelişme!

IDAX kripto para borsasının CEO'su kaçtı mı?
11:00
2 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para birimleri 2019 yılında inanılmaz bir yükseliş yaşarken, kripto para borsalarının sayısında da paralel bir artış gözlemlendi. Kripto para borsalarının artması ana akım kitlelere ulaşmak için olumlu bir gelişme olarak görülse de, bunların arasındaki ‘çürük yumurtalar’ kesinlikle sektörün itibarını kötülemekte.

IDAX kripto para borsası da bu konuda geçtiğimiz haftaya damga vuran bir platform oldu. Geçtiğimiz günlerde buradan okuyabileceğiniz haberde de belirtildiği üzere IDAX kripto para borsası yetkilileri bütün para çekme ve yatırma işlemlerini askıya alıp, platformun CEO’sunun kaybolduğunu açıklamıştı. Olay kripto para borsasının müşterileri arasında büyük bir şok etkisi yarattı ve kullanıcılar paralarını ne zaman çekebileceklerini veya çekip çekemeyeceklerini bile bilmiyorlar.

IDAX CEO’su Kaçtı Mı?

2019 yılının başlarında CEO’su beklenmeyen bir şekilde hayatını kaybeden QuadrigaCX kripto para borsasında da hemen hemen benzer bir olay yaşanmıştı ve borsa müşterileri hala mağduriyetlerinin tam olarak giderilemediğinden şikayetçi.

IDAX kripto para borsası olayında ise yeni bir iddia ortaya atıldı. Haber kaynaklarının aktardığı bilgiye göre, borsanın CEO’su kaybolmak yerine fonları ve soğuk depolama cüzdanını alıp bilerek kayıplara karışmış olabilir. Adı pek duyulmayan bir kripto para borsası olmasına rağmen gün gün 24 saatlik Bitcoin hacmi konusunda 500 milyon dolar gibi etkileyici seviyelere ulaşan IDAX’ın CEO’sunun böyle bir adım atması ise muhtemel gözükmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar