X


ICON Bankacılık Sektörünü Hedef Aldı

ICON finansal kurumlara Blockchain çözümleri sağlamak için yeni bir anlaşma yaptı.
21:00
20 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

ICON (ICX) ve SK Holding C&C bir anlaşmaya vardıklarını, birlikte bankalara, sigorta şirketlerine ve diğer finansal kurumlarla çalışacaklarını duyurdu.

Duyuruda bir ön anlaşmanın ICONLOOP ve Sk Holding arasında gerçekleştiği belirtildi. İki firma güçlerini birleştirerek müşterilerine kendi Blockchain ağlarını yaratmalarında yardımcı olacak. Özel amaçlarla kurumların ihtiyacına yönelik Blockchain’ler oluşturulacak.

ICONLOOP’un oldukça sağlam Blockchain ürünleri bulunuyor. Bu ürünler belge yönetimi, geçiş kartları ve sigorta dağıtım hizmetlerinde kullanılabiliyor. Yapılan anlaşma sayesinde Blockchain finansal hizmetlerin olanaklarını biraz daha artıracak.

Anlaşma için yapılan toplantıda ICONLOOP ve SK Holding çok büyük finansal kurumların gerekliliklerini karşılayabilecek bir çözüm bulmanın zor olacağı konusunda mütabık kaldı. Bu yüzden iki firma daha küçük finansal hizmet firmalarını hedef kitlesi olarak seçti.

İki firma da halihazırda Blockchain çözümleri üzerinde çalıştıkları için ilerlemelerinin kolay olacağını söyleyebiliriz. Örneğin ICONLOOP Kore Finansal Yatırım Birliği için Chain ID adında bir kimlik tanıma sistemi geliştirdi. Aynı zamanda Sk Holding lojistik yönetimi ve belge yönetimiyle alakalı bir platformu destekledi.

ICONLOOP CEO’su JH Kim ICONLOOP’u sadece iç işlerde kullanılan bir sistem yapmak yerine küresel bir çözüm haline getirmek istediklerini dile getirdi. Bir SK Holding yetkilisi ise Blockchain piyasasının ve ekosisteminin hızla geliştiğini, şimdiden bazı platformları güvence altına almak istediklerini ifade etti.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER