Reklam

ICO’lara Karşı Savaş Açan SEC Yöneticisi İstifa Edecek!

SEC'in Siber Birim Başkanı Robert Cohen istifasını açıkladı.
17:30
30 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance kripto para borsasının önderlik ettiği IEO furyasından önce kripto para sektörünün en popüler para toplama yöntemlerinden birisi şüphesiz ilk dijital para arzı olarak da bilinen ICO’lardı. ICO sektörü hem bunu kötüye kullanmak isteyen dolandırıcılar hem de SEC gibi regülatörler yüzünden şu an neredeyse tamamen bitmiş durumda.

Zamanında ICO’lara karşı fırtınalar estiren SEC Siber Birim Başkanı da yeni yapılan bir açıklamaya göre önümüzdeki Ağustos ayında görevinden ayrılacak. Robert A. Cohen 2017 yılında kurulan siber güvenlik birimi başkanlığına SEC içerisindeki 15 yıllık tecrübesinden sonra getirilmişti. SEC Başkanı Jay Clayton konu hakkında yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

”Rob’a düşünceli olması, uzmanlığı ve Siber Birimi yaratmadaki liderliği yüzünden teşekkür etmek istiyorum. O bu birimi finansal piyasaları ve bireysel yatırımcıları koruma görevine ise her zaman devam edecektir.”

Cohen, ICO’lara Göz Açtırmadı

Siber birimin görev tanımı arasında dijital varlıkları, kripto para birimlerini ve hacklenme veya bilgi ile ilgili siber suçları da kapsamakta. Cohen kendi zamanında ilk dijital para arzlarına adeta göz açtırmadı ve ünlü Kik firmasına karşı davayı açan da kendisi oldu. Cohen o tarihlerde yaptığı açıklamada 100 milyon dolarlık ICO’nun yasa dışı olduğunu ve kendilerinden izin alınmadığını vurgulamıştı.

Bunun yanı sıra ERC20 token alım satım platformu EtherDelta ve bunun Başkanı Zachary Coburn de Cohen’in kurbanları arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar