X


Huobi Türkiye’den Üst Düzey Transfer Hamlesi!

09:00
9 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz aylarda İstanbul Avrasya Blockchain Zirvesi kapsamında Türkiye ile ilgili iddialı hedefler ortaya koyan Huobi Global’in Türkiye Genel Müdürlük görevini kripo para eko sistemini takip edenlerin yakından tanıdığı bir isim olan Alphan Göğüş üstlendi.

Alphan Göğüş kısa bir süre öncesine kadar BtcTürk Kripto Para Borsasının COO’su olarak görev yapıyordu. Geçtiğimiz 4 yılda BtcTürk’de CFO ve COO pozisyonlarında başarılı işlere imza atan Göğüş’ün transferi, Huobi Global’in Türkiye özelinde ciddi bir rekabete hazırlandığının sinyallerini veriyor. Zira Huobi Global, Türkiye’nin en güvenilir ve eski kripto para borsası olan BtcTürk’ün 4 yıllık tecrübeye sahip ismini transfer ederek Türkiye’de “Ben de varım!” demeyi başardı.

Alphan Göğüş Kimdir? 

2003 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümünü bitiren Göğüş, 2003 Yılından 2016 yılına kadar Deloitte Türkiye ve Kanada ofislerinde Denetçi olarak çalışmış, 2016 Yılında BtcTürk ve BtcTürk teknik altyapısının yazılımı olan BtcTrader girişimlerine CFO ve COO görevlerini üstlenmiştir. Aralık 2019 itibarıyla Günlük ortalama 400 Milyon Dolar Hacimle dünyanın önde gelen borsalarından olan Huobi Global’in Türkiye operasyonlarının başına geçerek Huobi Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Bu transferle Türkiye’nin kripto para evrenindeki yerini tekrar tekrar sorgulamakta yarar olduğunu düşünüyoruz. Dünyanın en büyük borsaları arka arkaya Türkiye ile ilgili hamleler yapmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Binance CEO’su CZ’nin kapsamlı İstanbul ziyareti ve Türk Lirası açılımı, Huobi’nin Türk Lirası açılımı ve Türkiye yatırımları…vb. bir arada değerlendirildiğinde önümüzdeki dönemde Türkiye’nin isminin kripto para eko sisteminde daha çok duyulacağının sinyallerini veriyor.

CoinTürk ailesi olarak kendisini yeni görevi dolayısıyla tebrik ediyor, Huobi’nin Türkiye açılımında hak ettiği yeri almasında önemli bir rol üstlenecek olan Alphan Göğüş’e başarılar diliyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar