reklamı kapat

Houston, Bir Sorunumuz Var: Kripto Paralar Eriyor!

XRP ve LTC yılın en düşük seviyesini gördü.
8 Ağustos 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Kripto paralar listesinde pazar payı bakımından üçüncü sırada yer alan XRP bugün itibariyle bir kere daha 2018’in en düşük seviyesini gördü.

CoinMarketCap’e göre XRP gün içinde 0,34 dolar seviyesine kadar düştü. Bu değer, Temmuz ayındaki yılın en düşük seviyesi 0,42 dolardan 8 cent daha az. Bunun yanı sıra şimdiki fiyat 12 Aralık 2017’den beri görülen en düşük fiyat. O tarihten sonra kripto para piyasasını boğalar basmış ve XRP 3 doların üzerine çıkarak tüm zamanlar rekorunu kırmıştı. Sözün özü; XRP 8 aylık bir süreçte %89,2’lik inanılmaz bir erime yaşadı.

XRP’deki düşüş trendini sadece büyük ayı piyasasına bağlamak yanlış olur. San Francisco merkezli Ripple startup’ıyla ilişkilendirilen XRP kötü basın tarafından lekeleniyor, “menkul kıymet” olarak lanse ediliyor ve fiyat düşüşü kaynaklı yatırımcıların açtığı toplu davalarla uğraşıyor.

XRP günlük fiyatı

Haberimizin hazırlandığı sırada XRP fiyatı günlük %14,19’luk düşüşle 0,353 dolardan işlem görüyor. Ripple’daki günlük hacim de oldukça düşük: 317 milyon dolar.

Öte yandan diğer kripto paraların fiyat çizelgeleri de kırmızıya büründü. Örneğin Bitcoin %7,59’luk düşüşle 6.524 dolardan işlem görüyor ve top 10’da yeşil rengini gördüğümüz tek kripto para Tether. Bir başka iç karartıcı tablo da Litecoin’de.

Litecoin günlük fiyatı

Litecoin’deki yıllık bazda en düşük seviye 72,65 dolardı. Gün içinde 65,65 dolarla bu seviyeyi daha aşağı çeken LTC şu sıralar günlük %11,59’luk düşüşle 66,05 dolardan işlem görüyor. LTC aynı zamanda günün en büyük kaybedenlerinden.

Büyük resme baktığımızda kripto paraların toplam piyasa değerinin 231 milyar dolara düştüğünü görüyoruz.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.