X

Hong Kong Merkezli Kripto Para Borsası, NFT Platformu Oluşturuyor

Hong Kong merkezli HKD borsası, NFT platformu oluşturacağını duyurdu.
21:49
10 Nisan 2021

Hong Kong merkezli kripto para borsası HKD, Non-fungible tokenler için bir alım satım platformu oluşturacağını duyurdu. Bu adımla HKD, Hong Kong’da bir NFT platformu sunan ilk kripto para borsası olarak kayıtlara geçti.

HKD, Yeni Platformunu Tanıttı

Kripto para endüstrisini dünya gündemini kasıp kavururken HKD borsası yeni bir hamleye imza attı. Hong Kong’da ilk olacak NFT platformu, Hong Konglu koleksiyonerleri heyecanlandırdı. HKD borsası yeni platformun ismini “HDK.com NFT Platformu” olarak duyurdu. Bununla birlikte sanatçılar; dijital sanat çalışmalarını, animasyonları, müzik ve film içeriklerini kripto para birimleri karşılığında satış ve tanıtım imkanına sahip olacak.

Platform, yatırımcıları kripto para birimleri ile alım satım yapabilme, sanatçılara ise eserlerini dijital ortamda tanıtım şansına kavuşturuyor. Hong Kong’da faaliyetlerini sürdüren HKD borsası, birden çok fiat para birimi ile kripto para birimlerini alım satım hizmeti sunuyor. Bu hamleyle birlikte HKD dijital NFT mağazası ve sergileme hizmetleri gibi birçok hizmeti tek noktadan sunmayı hedefliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

CEO Kelvin Yeung Açıklamalarda Bulundu

HKD kripto para borsası kurucusu ve CEO’su Kelvin Yeung, Hong Kong’da NFT alanında eksiklikleri görüp bir platform oluşturmaya karar verdiklerini aktardı. Bununla beraber NFT platformu çalışmalarının sürdüğünü ve daha birçok yeniliğin yolda olduğunu bildirdi. CEO şunları aktardı: “HKD olarak, yerel sanatçıların yeteneklerine değer katmasına yardımcı olmak ve sanat dünyasını desteklemek adına bu platformu oluşturduk.”

NFT’ler dijital tasarım, müzik, video ve birçok ortam dahil olmak üzere koleksiyonerlere hitap eden yeni bir dijital varlık biçimidir. NFT’ler çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilirken, sanat dünyası bu alanda en rağbet gören ortamlardan biri oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar