Holo (HOT), Solana (SOL), AVAX ve MANA Fiyat Yorumları! Yeni ATH Gelecek Mi?

En popüler altcoinlerde son durum ne? Yükseliş devam edecek mi?
20:45
8 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) bugün nihayet haftalık kapanışla birlikte yükselişe geçti. Bir süredir 60.000 doların üzerinde konsolide olan fiyat, altcoinlere büyük yükseliş fırsatları sundu. Ancak bir sorun var BTC piyasa hakimiyeti genişlemeye devam ederse bu bazı kripto paralar için iyi olmayacak. Gelin Holo (HOT), Solana (SOL), AVAX ve MANA için güncel verilere göz atarak kritik seviyeleri ele alalım.

Holo (HOT)

Bitcoin yükselişi Holo fiyatına da olumlu şekilde yansıdı. Yazı hazırlandığı sırada 0,015137 dolardan alıcı bulan Holo (HOT) güne %1,6 yükselişle devam ediyor. Fiyatın mevcut konumu hareketli ortalamaları yükseliş sinyalleri göndermeye zorluyor. Eğer 0,15 bölgesinin üzerinde tutunabilirse kısa vadeli fırsatlar sunabilir. RSI halen nötr bölgede yani alıcıların aşırı bir baskısı bulunmuyor ve MACD negatif bölgede devam ediyor.

Fiyatın 0,016 üzerine çıkarak yükselişine devam etmesi 0,030 dolara doğru yeni bir yolculuk anlamına gelir. Dört saatlik grafikte oluşan OBO, 6 Kasım’dan bu yana düşüş beklentisi oluşturmuştu. Ancak 0,015’in yukarı yönlü kırılması bu ihtimali ortadan şimdilik kaldırdı. Olası sert düşüşte 0,01 dolar ile 0,00906 arasındaki bölge stoplu şekilde alımda kullanılabilir. Sert bir yükseliş için 0,017 dolar hacimli şekilde kırılmalıdır bunu mümkün hale getirecek gelişme 0,016 bölgesinde güçlü bir destek oluşmasından geçiyor.

Solana (SOL)

Kripto para piyasalarında en büyük 5 arasına giren Solana, Tether’ı geçerek dördüncülük koltuğuna oturdu. Yazı hazırlandığı sırada 249 dolardan alıcı bulan SOL kısa süre önce 262 doların üzerine çıkmıştı. Dört saatlik grafikte alıcıların baskısı zayıflamış görünüyor. Fiyatın 249 dolara gevşemesiyle yeni bir düzeltme ihtimali oluştu.

Aşağı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 235 ve 212 dolar seviyeleri yakından takip edilmelidir. Fiyatın 256 dolar üzerinde kalıcı olması ise 290 dolar bölgesine kadar yeni bir yükselişi tetikleyebilir.

Avalanche (AVAX)

BTC ile yükselişe geçen Avalanche (AVAX) güne %7,5+ ile devam ediyor. Haftalık kazançları %50’ye yaklaşan AVAX, yazı hazırlandığı sırada 92,6 dolardan alıcı buluyor. Projenin kurucusu bir Türk ve oldukça başarılı şekilde yoluna devam ediyor. Marketteki en değerli Türk projesi olan Avalanche (AVAX) tüm zamanların en yüksek seviyesinde yeni yatırımcılarını bekliyor.

Dört saatlik grafikte RSI gayet yükseldi. Boğalar adeta gövde gösterisi yapıyor. Ancak fiyatın bu noktada biraz şiştiğini düşünenler de var. Bu yüzden 96,22 dolar seviyesini aşamayan AVAX fiyatının sırasıyla 88, 80 ve 71 dolar bölgelerine gevşeyebileceğini bilmelisiniz. Eğer fiyat 96 doları da hacimli şekilde kırarsa kısa vadede düşüş beklentileri boşa çıkacaktır. Son yükselişle RSL düşen trendi kırdı bunu da izlemek gerekir.

Decentraland (MANA)

Metaverse odaklı projelerin uçuşa geçmesiyle birlikte Decentraland (MANA) güzel günler yaşadı. En büyük 50 kripto para arasına giren MANA yazı hazırlandığı sırada 2,7 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor, piyasa değeri 5 milyar dolar sınırında fakat günlük hacim %30 oranında düştü.

Mevcut fiyatın daha fazla düşmesi 2,49 desteğini kritik hale getirecek. Yükselişin devam ettiğini söyleyebilmek için 2,73 dolar ve üzerinde kapanışlara ihtiyaç var. Kısa ve orta vadeli hedefler ise sırasıyla 3, 3.17 (yükselen trend) ve 3.84 dolardır. Uzun vadeli yatırımcılar 4,5 dolarda kar satışlarına odaklanacaktır. Dört saatlik grafikte satış baskısı kendini gösteriyor, MACD ve RSI düşüşe işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar