Hive Blockchain, Son Çeyrek Verilerini Açıkladı! Ethereum ve Bitcoin Karşılaştırması!

Küresel Bitcoin hash gücü ne durumda? Hive son çeyrek verilerini açıkladı.
23:50
22 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kanadalı madencilik firması, son çeyrek verilerini açıkladı. Buna göre üretimde gözle görülük farklılar var. Kanadalı madencilik firması, Ethereum üretiminin çeyreğe göre %20’den fazla azalmasını beklerken, Bitcoin madenciliğinin %2 oranında artacağını düşünüyor.

Hive Blockchain Verileri

Halka açık kripto madenciliği şirketi Hive Blockchain, 31 Aralık’ta sona eren mali çeyrek için 6.900 Ethereum (ETH) ve 670 Bitcoin (BTC) üretmeyi bekliyor. Çarşamba günü hissedarlara yapılan bir bildirimde Hive, 1 Ekim ile 21 Aralık arasında 6.280 Ethereum çıkardığını ve 2021’in geri kalanı için günde 65 ETH’den fazla madencilik yapmak için yolda olduğunu söyledi.

Bu tahmini toplam 1 Temmuz’dan 30 Eylül’e kadar şirketin çıkardığı 8.688 ETH‘den %20’den fazla düşüşe işaret ediyor. Ancak Hive, Bitcoin üretiminin üç ayda bir %2 artarak yaklaşık 656 BTC’den 670 BTC‘ye çıkmasını bekliyor.

Hive raporda şunları yazdı:

Bitcoin‘deki bu artış, daha önce duyurulan ve yeni nesil cihazlara yapılan yatırımlar ve Bitcoin madencilik tesislerimizin genişletilmesinden kaynaklandı. Mevcut çeyrekte önceki çeyreğe kıyasla Ether üretimindeki bu düşüş, ETH’nin ortalama fiyatının %45 artmasıyla kısmen dengelenecek ve bu çeyrekte çıkarılan Bitcoin, Bitcoin fiyatındaki artışla desteklenecek”.

Kanadalı kripto madenciliği firması, ekosisteme daha fazla projenin girmesiyle 7 Aralık’ta bir zirve de dahil olmak üzere, mevcut çeyrekte ortalama zorluğun %16’dan fazla artması nedeniyle ETH madenciliğinin yavaşlamasına bağladı Ancak Hive, “güçlü” ETH fiyatının, zorluk arttıkça şirketin madencilik operasyonlarını desteklemesine yardımcı olduğunu da söyledi. ETH fiyatı 30 Eylül’den bu yana %50’den fazla artarak Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.800 doları aştı.

Kripto Para Satmıyoruz

Madencilik firması HIVE,hem Ethereum hem de Bitcoin için sağlıklı bir envanter oluşturabilmek adına bir süredir satış yapmadığını açıkladı. Birçok kişi tarafından yeşil enerjiye odaklanarak madencilik yapma çabalarıyla tanınan Hive, Kanada, İsveç ve İzlanda’da tesislere sahip. Haziran ayında firma, Nasdaq borsasında hisseleri listelemek için onay aldığını duyurdu. Yazı hazırlandığı sırada, hisseler son 24 saatte %2’den fazla artarak 2.87$’dan işlem görüyor

Bitcoin hash gücü Çin yasaklarından sonra yeni zirvesini nihayet bugünlerde yapıyor. Yasaklarla birlikte 57 EH/s ile dip yapan üretim artık 193 EH/s seviyelerine tırmandı. Yukardaki görselde en büyük havuzların güncel gücünü görüyorsunuz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar