Reklam

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Kripto Düzenlemeleri İçin Son Toplantı Çağrısı Yaptı

Reuters kaynaklarına göre ülkenin görüşmeleri sonucunda henüz tam anlamıyla bir çerçeve oluşturulamadı ve daha ayrıntılı bir çalışma gerekiyor.
17:44
10 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, hükümetin kripto para endüstrisini bir şekilde düzeltmek için geliştirmekte olduğu yeni düzenleyici çerçeve hakkında nihai kararını aktaracak. Geçtiğimiz dönemde gelecekteki yasa tasarı taslağı maliye bakanlığı tarafından zorunlu hale getirildi.

Hindistan, Kripto Aşamalarında Sona Geliyor

Reuters kaynaklarına göre ülkenin görüşmeleri sonucunda henüz tam anlamıyla bir çerçeve oluşturulamadı ve daha ayrıntılı bir çalışma gerekiyor. Hindistan hükümet yetkilileri, önerilen yasa tasarısı üzerinde karara varmak adına bugün bir kez daha bir araya gelecek. En erken parlamento oturumu, söz konusu bölümün tartışılacağı tasarının son toplantılarından biri olacak.

Maliye Bakanlığı, Reuters’ın Modi’nin tasarıyla ilgili gelecekteki açıklamasına ilişkin söylentileri henüz doğrulamadı. Geçtiğimiz dönemde Hindistan hükümetinin, yasa tasarısının kararını parlamento tarafından onaylanmasının ardından faaliyetlerine kripto para birimleriyle devam edecek kişilere hapis cezası uygulayacağını bildirmişti.

Hindistan, kripto para birimleri ile ilgili belirsiz kararlarıyla tanınıyor. Daha önce birçok kez Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yasaklama seçeneğini kullanan Hindistan, şu an kripto düzenlemelerine ilişkin yasa tasarısını görüşüyor. Çin benzeri sert önlemler ya da kripto dostu bir karar mı çıkacak hep birlikte göreceğiz.

Hindistan, Kripto Çalışmalarını Sürdürüyor

Hindistan hükümeti, dijital rupi çalışmalarının sürdüğünü bildirmişti. CBDC operasyonları, tüm dünyada olduğu gibi küresel bir yarış haline gelmiş durumda ve Hindistan bu trende ön vagonda yer almak istiyor. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Hint Endüstrileri Konfederasyonu (ICC), hükümete kripto varlıklarına özel bir statü sunmasını istedi. ICC’ye göre kripto varlıklarını özel bir sınıfın menkul kıymetleri olabileceğini önerdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar