X


Herkesin Beklediği Bitcoin (BTC) Müjdesi, Altcoinler ve BTC İçin Felaket Getirebilir

19:12
11 Ocak 2021

Bitcoin (BTC) ve kripto para yatırımcılarının 2018 yılından beri olası bir Bitcoin ETF onayı bekledikleri biliniyor. Bitcoin yatırımcılarının özellikle 2019 yılında zorladıkları ve ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC’e başvurularda bulundukları ETF’nin onaylanması ise kripto para sektörünü bilinmeyen bir duruma sürükleyebilir.

Bitcoin ETF’si Sanıldığı Gibi İyi Sonuçlanmayabilir

ABD’nin lider bankası JPMorgan analistleri tarafından yayınlanan gönderide, Bitcoin ETF’sinin sonunda onaylanmasının Bitcoin ve dolaylı yoldan kripto para piyasasına zarar verebileceği belirtildi. Grayscale’in şu an kurumsal yatırımcılara açılan kapılardan olduğunu ve bunun tekelleştiğini belirten JPMorgan uzmanları, ETF olmamasının en çok söz konusu firmalara yaradığını belirtti.

etf

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

JPMorgan analistleri olası bir Bitcoin ETF onayında ise Grayscale’in yarattığı fiyat farkının ortadan kalkacağını, BTC fiyatının bunun devamında gelen satışlarla kısa vadede çakılabileceğini vurguladı. Analist, GBTC fonundan çıkan BTC’lerin ve paranın eninde sonunda piyasaya zarar verebileceği görüşünde.

Jay Clayton Koltuğunu Bıraktı

SEC Başkanı Jay Clayton kısa süre önce koltuğunu istifa ederek bıraktı ve yerine kripto para sektörüne daha ılımlı yaklaşan bir isim geldi. Buna ek olarak Bitcoin şu an birçok kurumsal yatırımcının cüzdanında bulunuyor ve her şey olası bir Bitcoin ETF onayına işaret ediyor.

Ünlü Bitcoin yatırımcısı Andreas Antonopoulos ve JPMorgan stratejistleri ise Bitcoin ETF onayının sanılandan çok daha kötü sonuçlanabileceğini vurgulayarak, yatırımcıların bunu beklememesi gerektiğini ifade etti. Bitcoin’in böyle bir onay alması ise kripto para sektöründe büyük bir şok dalgası ve şaşkınlık yaratabilir.

Buna karşın İngiltere’nin finansal regülatörü FCA’nın kripto paralar aleyhine açıklamalarda bulunması ve diğer regülatörlerin de tavrının benzer olması, ETF onayının yakın zamanda görülmeyebileceğine işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar