X


Hedera Hashgraph Coin Nasıl Alınır?

Hedera Hashgraph nedir?
19:00
31 Ekim 2020

Hedera Hashgraph, IBM ve Boeing gibi dünyaca ünlü şirketlerin yönetim kurulunda bulunduğu bir kripto para ve blockchain projesidir. İlk olarak saniyede 10.000’den fazla kripto para işlemi yapabileceği iddiasıyla adından söz ettiren HBAR Coin, daha sonra ise DeFi sektörünün yaşadığı patlama ile bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Mart 2018 tarihinde tanıtılan ve whitepaper tanıtımından sonra büyük ilgi çeken Hedera Hashgraph yani Hedera Coin, diğer blockchain ağlarında olmayan üçüncü nesil dağıtık defter teknolojileri (DLT) desteği ile geldi. Merkeziyetsiz uygulamalarla projeleri (DeFi) geliştirmeyi ve bunların işlem kapasitesini artırmayı hedefleyen HBAR geliştiricileri, aynı zamanda kripto para ödemelerinin de ana akım kabule ulaşmasını ve kredi veya banka kartları gibi yaygın olmasını amaçlamakta.

Hedera Hashgraph Nedir?

Hedera Hashgraph’ın geliştiricilerinin ifadesine göre proje aslında lider kripto para birimi Bitcoin ve hemen arkasındaki Ethereum’un eksikliklerinden yola çıkılarak oluşturuldu. Bitcoin ve Ethereum’un ana akım kitlelerce kullanılması için ciddi bir işlem kapasitesine sahip olması gerektiğini belirten geliştiriciler, bunun en büyük eksiklik olduğunu düşünmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hedera Hash Graph

Hedera Coin ise 10.000’den fazla saniyelik işlem kapasitesi ile kesinlikle bu eksikliği giderme konusunda önemli bir adım attı. Mikro ödeme gerektiren alanlarda ön plana çıkan HBAR Coin, en küçük ödemeleri bile neredeyse işlem ücreti olmadan aktarabilmesi ile ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Son günlerde patlama yaşayan DeFi sektöründe işlem ücretlerinin çok olması ve işlem hızının yavaş olması aslında HBAR için büyük bir avantaj gibi gözüküyor.

HBAR Coin Yorum

HBAR Coin yorumlarına bakıldığında bunun en büyük 66. kripto para birimi olduğu ve toplam 174 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olduğu görülüyor. Son 7 gün içerisinde %10 düşüş yaşayan HBAR, 0,029 dolardan işlem görmekte. Sirkülasyonda toplam 6 milyardan fazla HBAR olduğu görülmekte ve yatırımcılar için olumsuz bir unsur olabilir.

HBAR Coin’in en yüksek hacme ulaştığı kripto para borsasının ise Binance olduğu görülmekte. Peki HBAR Coin Binance üzerinden nasıl alınır?

HBAR Coin Nereden Alınır?

Peki HBAR Coin satın almak için ne yapmak gerekiyor? HBAR Coin Binance üzerinden alınıp satılabilmekte ve kullanıcıların aşağıdaki adımları takip etmeleri yeterli olacaktır:

  • HBAR satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna HBAR yazın ve altta açılan HBAR/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “HBAR AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek HBAR alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar