X


Hedefte 6.000 Dolar Mı Var?

Analistler düşüşün devam edeceğini düşünüyor...
10:05
23 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin kendisi için zor geçen bir haftanın ardından dün yaşadığı ciddi düşüşle Bitstamp kripto para borsasında 6790 dolara kadar geriledi. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bitcoin’in bu hamle ile altı ayın en düşük seviyesine gerilediğini ifade edebiliriz. Analistler bu hızlı düşüşle beraber başka düşüşlerin de yaşanabileceğini dile getiriyor.

6 Ayın En Düşük Seviyesi

Kripto para piyasasını takip eden herkesin bildiği gibi 2019 başında güzel bir ivme yakalanmış ve Bitcoin fiyatı 3.200 dolar seviyesinden 14.000 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Ancak sonrasın kan kaybetmeye başlayan fiyatlar düşüş eğilimi sergilemeye başladı.

Bunların yanında kripto para piyasasının toplam kapitalizasyonu geçtiğimiz hafta ile karşılaştığında %16 oranın düşmüş görünüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise toplam piyasa değeri 200 milyar doların altında, 197 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.

Hedef: 6.000 Dolar

Dünkü hareketlenmelerin ardından analistler 7.000 dolar destek seviyesinin kırıldığını ve 6.000 dolara doğru bir hareket başlayacağını dile getirdiler.

Twitter’daki bir kripto para analisti olan Loma konuyla ilgili paylaştığı bir gönderide şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin düşündüğümden daha hızlı hareket ediyor. Benim düşünceme satışın zirvesine henüz ulaşılmadı. Bitcoin’in 6.900 dolarda tutunması için dua edin yoksa 6.000 dolara kadar düşüş yaşanacak.

Loma iki gün önce paylaştığı bir tweet’te ise 7.300 dolar sınırının kırılması ile 5.000 ile 6.000 dolar seviyelerinin daha mümkün hale geldiğini ifade etmişti.

Analistlere göre son altı aydaki tüm destek seviyeleri kırılmış durumda ve 6.800 dolar seviyesinin de altı görülürse düşüş 5.000 dolara kadar sürebilir. Dolayısıyla bazı isimler kış aylarının kripto paralar için de soğuk geçeceğini düşünüyor…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar