Reklam

Hareketli ve Bereketli Bir Akşamın Sabahı: Bitcoin (BTC) Rekora Gidiyor!

Dün akşam Bitcoin ve kripto para birimleri için oldukça hareketli geçti. Bu hareket fiyatlara da yansıdı ve BTC 63.000 dolar sınırına dayandı.
08:42
16 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün gece kripto para birimi ekosistemi için oldukça hareketli geçti. Bu hareketli saatler Bitcoin’i yeni rekora bir adım daha yaklaştırırken altcoin’lerin de gözlerini yeniden yukarıya çevirdiklerini görüyoruz.

Dün Gece Neler Oldu?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin ETF’ini onaylayacağı ile ilgili sinyalleri son birkaç gündür alıyorduk. Ancak dün Nasdaq, SEC’in vereceği onayın ardından Valkyrie Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’ini listelemeye hazır olduklarını dile getirdi. Bu açıklama her ne kadar SEC’in Bitcoin ETF’ini onaylandığı şeklinde paylaşımların yapılmasına sebep olsa da aslında onayı veren Nasdaq’tı. Yani Nasdaq bu açıklama ile biz Bitcoin ETF’ine hazırız mesajını verdi.

Bu açıklamanın ardından da SEC bombayı patlattı. elde edilen bilgilerde SEC’in ProShares Bitcoin ETF için onay verdiği ortaya çıktı. Bu haber sonrasında Bitcoin fiyatı hızlı bir artışa geçerken başka bir haber de fiyatı destekledi.

ETF onayının duyulması ile hemen hemen aynı zamanlarda Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, dünya çapında bireyler ve işletmeler için açık kaynak bir Bitcoin madencilik sistemi oluşturmayı düşündüklerini açıkladı.

Dolayısıyla dün gece Bitcoin ve kripto para birimleri için oldukça hareketli ve deyim yerindeyse bereketli geçti. Peki, Bitcoin fiyatı bu noktadan son ne yapacak?

Bitcoin Rekora Doğru Gidiyor

Lider kripto para birimi Bitcoin dün 60.000 dolarlık önemli seviyeyi geçerek 62.888 dolara kadar yükseldi. Dolayısıyla BTC’nin yeni bir rekora imza atmasına sadece 2.000 dolar kaldı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile de lider kripto para birimi 62.100 dolar üzerinde işlem görüyor ve 62.000 dolarlık desteği kaybetmemiş gibi görünüyor.

Bu noktada sonra Bitcoin’in önünde en büyük engel 64.900 dolar sınırı. 64.900 doların kırılması BTC için yeni bir rekora anlamına gelecek ve muhtemelen 72.000 dolara doğru bir ralli başlatacak. Ancak bu noktada BTC için 64.900 doların kırılmasının çok önemli olduğunu ve bu seviyenin sadece kırılmasının değil aynı zamanda desteğe dönüşmesinin de gerektiğini unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar