X

Hangi Ülkeler Bitcoin İçin IMF’ye Seslendi?

Üç ülke Uluslararası Para Fonu'na (IMF) Bitcoin (BTC) tahvilleri konusunda çağrıda bulundu.
22:00
17 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Uluslararası Para Fonu (IMF) kripto paralarla karşı karşıya! Bitcoinist tarafından yayımlanan habere göre en az üç ülke kurula Bitcoin (BTC) tahvilleri konusunda çağrıda bulundu. Bu durum devletlerin lider kripto para Bitcoin’e duydukları ilginin giderek arttığını ispat eder nitelikte. ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin ETF’lerine yönelik yapılan başvurular üzerinde çalışıyordu. IMF de kripto paralar konusunda çalışma çağrısı alan tanınmış finansal kuruluşlar listesinde kendine yer buldu.

Üç Ülkenin Başvurusu

Bitcoinist’in haberine göre Afganistan, Tunus ve Özbekistan IMF’ye Bitcoin tahvilleri piyasaya sürme konusunda çağrıda bulundu. ABD’de yer alan Washington eyaletinde, Dünya Bankası (WB) ve IMF’nin katılımlarıyla gerçekleşen “Bahar Toplantıları” kripto paralara da sahne oldu.  Bahsi geçen üç ülke, Bitcoin tahvillerini piyasa sürme üzerinde çalışıyor. Bu ülkelerin, BTC tahvilinin ekonomiye katkı sağlama ihtimali üzerinde durduğu belirtildi. Asian Times’ın haberine göre piyasaya sürülmesi planlanan bu finansal araçlar, ekonominin can alıcı sektörlerine can suyu etkisi oluşturabilir.

IMF Tedbirli

IMF’ye BTC tahvillerinden bahseden bu üç ülke ekonomik anlamda fayda görmek gayesindeyken, IMF’nin konuya tedbirli yaklaştığını görüyoruz. Üç ülkenin çeşitli kademelerinde görevli yetkili isimler konu hakkında açıklamalar gerçekleştirdi. Özellikle ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya olan ülkelerin kripto paraları gündemlerine almalarına alıştığımızı söyleyebiliriz. IMF’nin tavrıysa ortada. Kurulun başkanı Christine Lagarde’ın kripto paralar konusunda geçmişte yaptığı uyarı mahiyetindeki açıklamalarını hatırlıyoruz. Görünüşe bakılırsa bu tavır değişmiş değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar