X


Hangi Kripto Para Yükselir?

Hangi kripto paraların yükseleceğini önceden anlamanın yolları neler?
23:06
17 Şubat 2021

Kripto para piyasasında binlerce kripto para birimi olsa da doğru olanı seçmek bazen şanstan daha fazlasını gerektirebilir. Aslında hangi kripto para biriminin yükseleceğini anlayabilmek için projeleri detaylı incelemek ve piyasa dinamiklerine hakim olmak gerekiyor.

Örnek vermek gerekirse 2020 yılının son döneminde Ethereum fiyatının patlama yaşamasını sağlayan sebep, Ethereum 2.0 geliştirmesi oldu. Ethereum için senelerdir konuşulan geliştirmenin 2020 yılında gerçekleştirileceği tahmin edilse de buna inanan ve güvenen birçok kullanıcı ciddi bir kazanç elde etmiş oldu.

Buna ek olarak Bitcoin’in her 4 yılda bir yaşadığı blok ödülü yarılanması ile her bir bloktan kazılan BTC miktarı yarıya düşüyor. Bu da zaten sınırlı bir arza sahip olan BTC’ye ulaşmayı çok daha zorlu bir hale getiriyor. Teknik olarak araştırma yapan ve bu bilgilere hakim olan kişiler, BTC fiyatının 4 yılda bir yükseliş döngüsüne gireceğini tahmin edebilmekte. Her zaman bu tahminler başarılı olacak diye bir garanti bulunmasa da çoğunlukla temel analizin teknik analizin üzerine çıktığı biliniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buna ek olarak kısa vadeli tahminler ve işlemler için teknik analiz bilgisine sahip olmak da hangi kripto paranın yükseleceğine dair önceden fikir sahibi olunmasını sağlayabilir. Özellikle teknik direnç ve destek seviyelerini öğrenip analiz okumasını bilmek, yatırımcılara çok şey katacaktır.

Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri

Kripto para yatırım tavsiyeleri konusunda yatırımcıların en çok dikkat etmesi gereken şey ise kazançlarla alakalı. Kripto para yatırımcıları çoğunlukla piyasanın genel olarak düşüş yaşadığı ayı piyasası döneminde değil, yükseliş yaşadığı boğa piyasası döneminde dikkat etmeli.

Kripto para yatırım tavsiyelerinin başında ise bilinmeyen kişilerden alınan tavsiyelere göre hareket etmemek geliyor. Her zaman kendi araştırmanızı yaparak yatırım yapmadan önce ilgili proje ile ilgili bilgi sahibi olmanız, en büyük yatırım tavsiyesi olacaktır.

Buna ek olarak yükseliş anında kendinize hedef belirleyip o seviyeden sonra ana paranızı çekip kazancınız ile devam etmek de riskinizi azaltabilir.

Üçüncü olarak ise özellikle kaldıraçlı işlemlerde zararı durdur yani stop emir girmeyi alışkanlık haline getirin.

Kripto Para Satın Alma Sitesi

Kripto para alma sitelerinin başında ise birçok farklı özellik ve binlerce kripto para ile Binance geliyor. Binance, ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda ve her geçen gün daha da büyüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar