Haftanın En Önemli Bitcoin Etkinliğine Dakikalar Kaldı! Canlı İzleyebilirsiniz

Özet

  • Bitcoin Madencilik Konseyi ilk resmi sunumunu yapıyor. Dakikalar sonra başlayacak etkinliği canlı izleyebilirsiniz. İşte konseye dair tüm detaylar.
23:02
1 Temmuz 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin Madencilik Konseyinin ikinci çeyrek için yapacağı sunum yaklaşık bir saat sonra Youtube üzerinden canlı şekilde yayınlanacak. Bitcoin madenciliğine dair önemli hedeflerin açıklanması beklenen bu etkinlikte Bitcoin’in karbon ayak izine de değinilecek. Büyük madencilik şirketlerinin katkıda bulunduğu etkinlikte önemli konular konuşulacak.

Bitcoin Madencilik Konseyi İkinci Çeyrek Sunumu

Yakın zamanda Michael Saylor tarafından bugün yapılacak Bitcoin Madencilik Konseyi sunumunu duyurmuştuk. Bu etkinlikte konseyin amaçları ve hedeflerine dair önemli açıklamalarda bulunulacak. Özellikle Elon Musk tarafından karbon emisyonu sebebiyle eleştirilen Bitcoin madenciliğinin bu iddialarla mücadele edebilmesi için konseyin yüklendiği görev önemlidir.

Kendilerini ağa ve Bitcoin’in temel ilkelerine bağlı gönüllü madenciler forumu olarak tanımlayan Bitcoin Madencilik Konseyi şeffaflığı teşvik etmek istiyor. Ayrıca konseyin hedefleri arasında insanlara Bitcoin madenciliğinin detaylarını doğru bir şekilde anlatmakta bulunuyor. Konsey sayesinde kripto para ve özellikle Bitcoin üreticilerinin kendini doğru şekilde ifade edebilmesi hedefleniyor.

Bitcoin Madencilik Konseyi Katılımcıları Kimler

Dünya genelinde tüm madencilere kapılarını açan Bitcoin Madencilik Konseyi belirli şartları sağlayan tüm kripto para madencilerine kucak açıyor. Konseyin katılımcıları arasında Argo, Blockcap, Core Scientific , Hive, Hut8, Marathon Dijital Holding, MicroStrategy, RIOT ve Galaxy Digiltal gibi büyük şirketler bulunuyor.

Konseye Kimler Katılabilir?

Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC) tüm kripto Bitcoin madencilerinin katılabileceği bir forumdur. Yani belirli şartlara uyuyorsanız buraya katılım için internet sitesi üzerinden kurumsal başvuru yapabilirsiniz.

Katılım Şartları

  1. Yapılan Bitcoin madenciliğiyle ilgili enerji sarfiyatı konusunda şeffaf olunması gerekiyor. Enerji kullanımı, net hash-rate değerleri gibi verileri katılımcıların gönüllü olarak paylaşması isteniyor.
  2. Bitcoin madencilerinin üretim süreçleriyle ilgili tecrübelerini diğer katılımcılarla paylaşması ve dayanışma ruhuna uygun hareket ediyor olması gerekiyor.
  3. Tüm katılımcılardan Bitcoin temel ilkelerine bağlı olması isteniyor. Merkezi olmayan ve sansürsüz Bitcoin’i tüm katılımcılar savunmalıdır.

Bitcoin Madencilik Konseyi Nasıl Kuruldu?

Mayıs ayında Elon Musk’ın büyük Bitcoin düşüşünü tetiklemesi ve konseyin kuruluş tarihleri birbirine çok yakın ve konsey özellikle Bitcoin enerji tartışmalarının olduğu bir dönemde kuruldu. Michael Saylor öncülüğünde ağırlıklı Kuzey Amerika’lı madencilerin katıldığı bir toplantı düzenlendi. Elon Musk tarafından dillendirilen Bitcoin’i suçlayıcı ithamlarla nasıl mücadele edileceği burada tartışıldı.

Nihayet enerji kullanım verilerinin şeffaf şekilde paylaşılması ve Bitcoin madenciliğinin insanlara doğru biçimde anlatılması amacıyla Bitcoin Madencilik Konseyi resmen kuruldu.

Elon Musk Bitcoin Madencilik Konseyi Üyesi Mi?

Elbette hayır, bu iddia Musk’ın katıldığı bir BMC toplantısından sonra ortaya atıldı. Konsey bu iddiayı net bir şekilde yalanladı.

Konsey tarafından yapılan açıklamada Elon Musk’ın bir konsey üyesi olmadığı ve sadece Bitcoin Madenciliği hakkında şeffaf biçimde bilgilenmek için orada bulunduğu açıklandı.

Bitcoin Madencilik Konseyi Canlı İzle

Konsey online yapacağı ikinci çeyrek sunumunu internet üzerinden de yayınlayacak. Dileyen kullanıcılar aşağıdaki YouTube linki üzerinden Türkiye saatiyle 00:00’da webinarı takip edebilir.

Bitcon Madencilik Konseyi Canlı Yayın : https://www.youtube.com/watch?v=9KbOXG0EMuY&ab_channel=BitcoinMiningCouncil

Bu online sunumda, yüksek enerji kullanımının Bitcoin için bir avantaj olduğuna inanan konsey daha fazla yenilebilir enerjiyle Bitcoin üretebilmek için hedeflerini açıklayabilir. Bunun dışında konsey üyelerinin yenilebilir enerji kullanımı oranına dair konulara da değinilmesi mümkündür. Hatırlarsanız yakın zamanda Elon Musk Bitcoin’in +50% yenilebilir enerjiye geçişiyle birlikte yeniden Tesla ile Bitcoin ödemelerini açabileceğini söylemişti.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI